Jesteś tutaj: HomeMagazynCzy jesteśmy bliscy czarnego scenariusza? Brytyjscy naukowcy niezbyt optymistycznie pokazują Polskę

Czy jesteśmy bliscy czarnego scenariusza? Brytyjscy naukowcy niezbyt optymistycznie pokazują Polskę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 12 październik 2020 19:35
Czy jesteśmy bliscy czarnego scenariusza? Brytyjscy naukowcy niezbyt optymistycznie pokazują Polskę Fot: Martin Lopez

Z analiz brytyjskich naukowców z Imperial College London wynika, że najszybciej COVID-19 rozpowszechnia się w Wielkiej Brytanii, gdzie wskaźnik reprodukcji (R) wynosi 1.57, dalej mamy Armenię i Polskę z 1.40. Analizę Brytyjczyków przytacza Stanisław Maksymowicz na łamach Nowej Konfedercji, który uważa, że sytuacja epidemiczna wydarła się w Polsce spoza kontroli.

Z danych Ministerstwa Zdrowia na dzień 1 października wynika,że w województwie kujawsko-pomorskim wskaźnik R był najwyższy w kraju i wyniósł 1.69. Co to oznacza, że w skali naszego kraju 100 osób chorych na COVID, zaraża 140 kolejnych, przez co epidemia się rozwija.

 

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest dramatyczna. Przyrost nowych zachorowań na COVID19 staje się za duży, by system zdrowotny mógł w najbliższym czasie wydolnie walczyć z chorobą. Czarny scenariusz jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek – wskazuje Stanisław Maksymowicz, który krytykuje rząd i polityków, że dopuścili do ,,uśpienia czujności”, ale także apeluje do Polaków o zrozumienie powagi sytuacji i rozsądne zachowanie, aby zniwelować reprodukcję COVID-19 w Polsce. U naszych zachodnich sąsiadów Niemców ten wskaźnik wynosi zaledwie 1.05, z kolei u Czechów, gdzie od jakiegoś czasu widoczne jest wyrwanie się sytuacji spod kontroli jest to 1.33.

 

Źródło: Imperial College London

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

    Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

  • Tej wojny nikt nie wygra – wszyscy natomiast stracimy

    To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

    Etykiety: aborcja

Wiadomości z regionu