Jesteś tutaj: HomeMagazynPKP Intecity i T-Mobile oferują pasażerom e-usługi

PKP Intecity i T-Mobile oferują pasażerom e-usługi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn piątek, 17 kwiecień 2015 23:46

Już nie tylko darmowy bezprzewodowy internet w czasie podróży, ale przewoźnik PKP Interecity wdraża obecnie wraz operatorem T-Mobile usługę dostępu za 5 zł do bazy filmów i seriali, które mogą nam umilić podróż.

Pod koniec października w Bydgoszczy odbywało się Forum Inwestycji Tramwajowych i Trolejbusowy, które było imprezą towarzyszącą dużemu kongresowi poświęconemu transportowi publicznemu. W czasie jednej z prelekcji przedstawiciel azjatyckiej firmy Huawei w Polsce Piotr Głaski mówił o możliwościach współfinansowania przez e-usługi kosztów funkcjonowania transportu publicznego.

 

Jedną z propozycji było oferowania za dopłatą do biletu darmowego dostępu do bazy filmów. Taki krok właśnie wdraża PKP Intercity, które wraz z siecią komórkową T-Mobile w niektórych pociągach pasażerskich daje dostęp do aplikacji player.pl. Za jej pomocą możemy oglądać znane filmy (choć nie te najnowsze) oraz mamy dostęp do produkcji grupy TVN, czyli też do seriali (m.in. Prawo Agaty, Lekarze).

 

Obecnie nowa funkcjonalność jest testowana i dostęp do nie jest bezpłatny. Docelowo PKP Intercity planuje za dobowy dostęp wprowadzić odpłatność w wysokości 4,99 zł.

 

W czasie październikowego forum przedstawiciel firmy Huawei mówił także o innych płaszczyznach e-usług, które mogą pozwolić uzyskać przewoźnikom dodatkowe przychody. Jedną z nich ma być wyświetlanie reklam na urządzeniach osób, które w danym momencie korzystają z bezprzewodowej sieci internetowej, która udostępniana jest na pokładzie pociągu lub autobusu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu