Jesteś tutaj: HomeMagazynBezpłatna terapia dla dzieci z autyzmem

Bezpłatna terapia dla dzieci z autyzmem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 15 czerwiec 2015 16:16

Trwa nabór dzieci w wieku od 2,5 do 8 lat do ośrodka terapeutycznego „Zrozumieć Niepojęte”. Ośrodek rozpoczyna pracę z dniem 01.09.2015 r. w budynku Niepublicznego Przedszkola „Alfik” przy ul. Dziewulskiego 31. Kryterium przyjęcia dzieci jest posiadanie orzeczenia o niepełnoprawności oraz o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm.

Wśród realizowanych w Instytucie form terapii i wspierania rozwoju znajduje się:
- Stosowana Analiza Zachowania (ABA) – pod superwizją Pani dr Moniki Suchowierskiej,
- Integracja Sensoryczna – zajęcia poprowadzi Pani dr Magdalena Prentka,
- logopedia,
- Integracja Odruchów Niemowlęcych wg S. Masgutowej,
- muzykoterapia,
- arteterapia,
- dogoterapia.

 


Każdego dnia dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w zajęciach integracyjnych ze swoimi rówieśnikami z Przedszkola ”Alfik”. Zarówno pobyt w przedszkolu jak i realizowana w Instytucie terapia są w pełni pokrywane z subwencji oświatowej – rodzice nie ponoszą żadnych opłat.

 

Ponad to, Instytut zamierza wdrożyć specjalny program usprawniania funkcjonowania układu pokarmowego i immunologicznego.


Placówka zapewnić opiekę jeszcze tylko dla kilkorga dzieci. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka do placówki, proszone są o kontakt drogą telefoniczną lub mailową z prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Zrozumieć Niepojęte”:
Panią Agnieszką Paruszewską
tel. 697 – 292 – 000
e-mail: zrozumiec.niepojete@o2.pl

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

  • We Wielkanoc na Mszę będzie mogła pójść większa ilość wiernych

    Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu walki z pandemią koronawirusa COViD-19. Z racji tego, że konferencje prasowe mimo wszystko nie są źródłem stanowienia prawa, po publikacji stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, sprawdzamy jak wyglądają one w praktyce i do kiedy będą obowiązywać.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu