Jesteś tutaj: HomeMagazynNiemiecka ustawa imigracyjna niekorzystna dla Polski

Niemiecka ustawa imigracyjna niekorzystna dla Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn wtorek, 20 październik 2015 00:45

Jeżeli przybysz spoza Unii Europejskiej zostanie umieszczony zgodnie z systemem kwot w danym kraju np. Polsce i następnie wróci ponownie do Niemiec, wówczas powinien być natychmiastowo deportowany poza UE. Nowe niemieckie przepisy w praktyce mają zniechęcać imigrantów rozlokowanych m.in. w naszym kraju, do szukania lepszych warunków życia w Niemczech. Berlin zdecydował się na takie restrykcyjne zapisy, gdyż nie radzi sobie z przyjmowaniem tak dużej liczby imigrantów.

Ten fakt w Polsce jest mało znany, gdyż specjalnie nie dotarł do mediów. Dość często natomiast politycy twierdzą, że imigrantów w Polsce będzie mniej niż wynika z kwot imigracyjnych, gdyż w dużej mierze będą oni i tak z naszego kraju chcieli się przedostać do bogatszych krajów, ze znacznie większymi świadczeniami socjalnymi.

 

Takie stwierdzenie padło chociażby nie tak dawno z ust senatora Andrzeja Kobiaka, który uspokajał, że przyjęcia kilku tysięcy przybyszów Polska nie odczuje. Wszystko jednak wskazuje na to, że przyjąć przyjdzie nam znacznie większą liczbę imigrantów, gdyż Unia Europejska z kolei chce przyjąć około 500 tys. osób z obozów dla uchodźców w Turcji. Te osoby będzie trzeba później gdzieś rozlokować.

 

Dość restrykcyjne niemieckie prawo nie ma odstraszać przed ponowną emigracją do tego kraju. Imigrantów rozlokowanych w Polsce cały czas może kusić jednak m.in. Szwecja oraz inne bogatsze od nas kraje. Niewykluczone jednak, że i rządy tamtych państw zdecydują się imigrację zaostrzyć. Na taką okoliczność warto być politycznie i organizacyjnie przygotowanym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Zarząd Województwa uzyskał absolutorium za rok 2019

    Po udzieleniu Zarządowi Województwa wotum zaufania, radni przeprowadzili dyskusję absolutoryjną, która była kontynuacją dyskusji o stanie województwa, ale ukierunkowaną stricte na kwestie finansowe. Również w sprawie udzielenia absolutorium większość radnych wojewódzkich poparła Zarząd Województwa na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki.

  • Marszałek Całbeki z wotum zaufania

    Sejmik Województwa udzielił na dzisiejszej sesji wotum zaufania dla Zarządu Województwa, na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki. Głosowanie nad wotum poprzedziła dyskusja o stanie województwa kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na panującą epidemię COVID-19, obradowano w trybie zdalnym.

Wiadomości z regionu