Jesteś tutaj: HomeNakielskiKcynia rezygnuje z inwestycji

Kcynia rezygnuje z inwestycji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki niedziela, 27 styczeń 2013 17:22

Umowa na dofinansowanie budowy międzygminnego targowiska kwotą powyżej 1 mln złotych nie została podpisana. Wszystko z powodu problemów finansowych jakie stanęły przed gminą.

Urząd Marszałkowski domaga się od gminy zwrotu ponad 2 mln złotych dotacji na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Inwestycja ta została wykonana niestaranie. Wraz z odsetkami kwota zwrotu wynosi prawie 3 mln złotych.

 

Inwestycja ta realizowana była w poprzedniej kadencji. W połowie stycznia gminę poinformowano, że do końca stycznia muszą zostać zwrócone pieniądze.

 

Władze próbują przekonać urzędników marszałka do umorzenia odsetek i rozbicia płatności na raty. Pewne jest natomiast, że prędzej czy później te pieniądze będą musiały zostać zwrócone.

 

Z tego powodu nie została podpisana umowa na dofinansowanie inwestycji jaką miało być targowisko. Od wielu lat gmina myśli także o budowie obwodnicy. W tej sytuacji może być z tym także ciężko.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

    Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

    Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu