Jesteś tutaj: HomeNakielskiNie pieniądze zdecydowały o likwidacji sądu w Nakle

Nie pieniądze zdecydowały o likwidacji sądu w Nakle

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 21 marzec 2013 15:18

Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiadając na interpelacje posłanki Iwony Kozłowskiej stwierdza, że celem reformy sądownictwa w powiecie nakielskim było zwiększenie funkcjonalności wymiaru sprawiedliwości na tych terenach. Problem w tym, że praktyka jest inna.

Od nowego roku zlikwidowane zostały Sądy Rejonowe w Nakle i Żninie. W tych miastach funkcjonują oddziały zamiejscowe Sądu Rejonowego w Szubinie. Zdecydowanie się na jednostkę wiodącą w Szubinie było związane z centralnym położeniem pomiędzy tymi miastami.

 

Problemy praktyczne zaczynają się jednak w sytuacji, gdy z powodu warunków lokalowych szubiński sąd, który przejął zadania z Nakła i Żnina, ledwo się mieści. Problemem staje się już nawet magazynowanie dokumentów. W Nakle natomiast zmodernizowany budynek w dużej mierze stoi pusty.

 

Posłanka PO Iwona Kozłowska złożyła zapytanie, jakie realne oszczędności przyniosła ta reforma. Z racji krótkiego czasu funkcjonowania nowej struktury (niecałe 4 miesiące) odpowiedzi na to pytanie nie udzielono. Ministerstwo poinformowało jednak, że - poszukiwanie oszczędności w budżecie resortu sprawiedliwości nie stanowiło decydującej przesłanki dla podjęcia działań reorganizacyjnych – czytamy w odpowiedzi - Priorytetem było zorganizowanie struktury organizacyjnej w sposób umożliwiający usprawnienie funkcjonowania sądownictwa, w szczególności małych jednostek szczebla rejonowego z nieliczną obsadą kadrową, w których jednoczesna nieobecność kilku sędziów częstokroć skutkowała paraliżem pracy sądu i znacznie wydłużała czas postępowań.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

    Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

  • Sprawdzamy jak głosował okręg bydgoski (zachodnia część województwa)

    Wyniki wyborów prezydenta RP doskonale wszyscy już znają, tak samo od wczoraj wiemy, że w skali województwa kujawsko-pomorsiego wypadł lepiej Rafał Trzaskowski w stosunku 53,2% do 46,8%. Przeliczyliśmy wyniki dla okręgu bydgoskiego w wyborach do Sejmu RP, czyli części województwa na zachód od Wisły.

Wiadomości z regionu