Jesteś tutaj: HomeNakielskiJest plan przywrócenia pociągów pomiędzy Bydgoszczą i Nakłem do końca miesiąca

Jest plan przywrócenia pociągów pomiędzy Bydgoszczą i Nakłem do końca miesiąca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 15 październik 2020 12:22

W nocy z 1 na 2 października doszło do poważnego podmycia torów na linii kolejowej nr 18, która łączy Bydgoszcz z Nakłem nad Notecią i Piłą. PKP PLK informuje, że trwają intensywne prace, które mają na celu przywrócić drożność szlaku, ruch pasażerski odbywa się z wykorzystaniem autobusowej komunikacji zastępczej.

Pociągi osobowe Regio dojeżdżają z Bydgoszczy do Zielończyna, a następnie pasażerowie przesiadają się na podstawione przez przewoźnika autobusy do Nakła. Stacja Zielończyn posiada bowiem infrastrukturę umożliwiającą zawracanie pociągów. W przypadku pociągów PKP Intercity autobusy wożą podróżnych ze stacji Bydgoszcz Główna do Nakła. Pociągi towarowe są kierowane natomiast objazdami, głównie z wykorzystaniem linii nr 203, która z Piły biegnie do Łęgu, gdzie krzyżuje się z linią nr 201 relacji Bydgoszcz – Gdynia.

 

Uszkodzenia infrastruktury są na tyle poważne, że będą wymagały najpierw przeprowadzenia badań, PKP PLK chce jednak wdrożyć na razie tymczasowe rozwiązania, które pozwolą wkrótce przywrócić ruch przynajmniej z wykorzystaniem jednego toru - Pracownicy pociągów sieciowych zdemontowali kilkaset metrów sieci trakcyjnej. Usuwany jest uszkodzony tor. Przygotowywana jest budowa tymczasowej konstrukcji. Niezbędne są m. in. badania geologiczne i prace projektowe. Budowa tymczasowej konstrukcji wsporczej umożliwi przywrócenie ruchu na linii jednym torem. W tym czasie odbudowany będzie przepust, który zapewni odpowiednie odwodnienie - odprowadzenie wody – informuje Przemysław Zieliński, rzecznik PKP PLK - Wstępnie ustalono, że pociągi wrócą na trasę jeszcze w końcu października. Przyczyną uszkodzenia linii było podmycie toru i nasypu kolejowego spowodowane zmianami w systemie wodnym poza terenem kolejowym.

 

Linia kolejowa nr 18 na odcinku Bydgoszcz Główna – Nakło nad Notecią jest obecnie też przedmiotem prac studialnych, które mają przygotować jej modernizację do osiągania prędkości rozkładowych 160 km/h, a nawet 200 km/h, co jest elementem przygotowania do wdrażania komponentu kolejowego CPK. Z Nakła ma bowiem odbijać nowa linia kolejowa nr 400, która pobiegnie do Koszalina.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

    Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

  • Tej wojny nikt nie wygra – wszyscy natomiast stracimy

    To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

    Etykiety: aborcja

Wiadomości z regionu