Jesteś tutaj: HomePolecaneParking lotniskowy dla niepełnosprawnych

Parking lotniskowy dla niepełnosprawnych

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 02 marzec 2018 14:05

Osoby niepełnosprawne i o obniżonej sprawności ruchowej mogą mieć problemy z korzystaniem z wielu polskich lotnisk. No, może nie samych lotnisk, ponieważ terminale w większości przypadków są doskonale przygotowane na podjęcie wszystkich pasażerów, ale o parkingach już tego samego powiedzieć się nie da.

Miejsca dla niepełnosprawnych? Takich nie ma

Generalnie na parkingach lotniskowych nie wyznacza się odrębnych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Po pierwsze dlatego, że takich pasażerów jest stosunkowo niewielu, a po drugie dlatego, że ich potrzeby są bardziej zróżnicowane – nie chodzi tylko o szersze miejsce. Po prostu nie da się zwyczajnymi liniami zamienić miejsca zwykłego w miejsce dla osoby niepełnosprawnych. To jednak nie znaczy, że osoby poruszające się o kulach lub na wózku inwalidzkim muszą korzystać z kiepskich parkingów.

 

Przede wszystkim miejsce

Oczywiście, że niedobór miejsca jest najpoważniejszym problemem, ale z tym można się zwykle uporać, wyznaczając tymczasowe miejsce dla niepełnosprawnych w odpowiednim punkcie parkingu. Zrobi to obsługa, jeśli wcześniej będą znane oczekiwania pasażera. Zwykle jednak wystarczy po prostu minimalnie więcej miejsca na utwardzonej nawierzchni. I to okazuje się często gigantycznym problemem, ponieważ na wielu parkingach, nawet jeśli są one utwardzone, to nawierzchnia jest nierówna i nie zapewnia odpowiedniego poziomu komfortu.

 

Po drugie – obsługa

Na stronie (https://modlinparking.pl/parking/dlugoterminowy/) możesz przeczytać o standardowych udogodnieniach. Jeśli czegoś tam brakuje, możesz zadzwonić lub napisać, żeby dowiedzieć się, czy możemy obsługa parkingu zrealizuje Twoje potrzeby. Część parkingów przy innych lotniskach też działa podobnie. Po prostu pracują tam mili ludzie, którzy naprawdę chcą ci ułatwić podróż. Mówiąc krótko: nawet najlepsze warunki podstawowe będą uznane za fatalne, jeśli fatalna będzie obsługa.

 

Po trzecie – dodatkowe warunki

Nawet jeśli parking jest dobrze przygotowany, a obsługa uprzejma, to parking nie stanie się automatycznie przyjazny osobom niepełnosprawnym. Warto jeszcze zadbać o wygodny transfer lotniskowy czy przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych poczekalni, czy toalety na parkingu, jeśli takie się na nim znajdują. Niektóre parkingi (w tym nasz) są szczególnie wygodne dla osób niepełnosprawnych, ponieważ jest z nich po prostu blisko do lotniska. Nie da się ukryć, że transfer, choćby i najwygodniejszym pojazdem, zawsze będzie pewną niedogodnością, a dzięki temu, że trwa krócej, uciążliwość jest mniejsza.

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.