Jesteś tutaj: HomePolecaneJak technologie IT mogą usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa?

Jak technologie IT mogą usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane poniedziałek, 19 luty 2018 00:40

Okazuje się, że odpowiednio dobrane i dostosowane rozwiązania IT realnie wpływają na rozwój przedsiębiorstwa. Technologie informatyczne usprawniają i optymalizują funkcjonowanie całej firmy.

Usługa chmury

Jednym ze sposobów usprawnienia pracy przedsiębiorstwa jest korzystanie z usługi chmury, która służy do przechowywania danych. Istnieje kilka form takiego rozwiązania:

  • aplikacja (chmura obliczeniowa) – usługa jest dostępna w formie aplikacji i nie wymaga instalacji na poszczególnych komputerach, dostępna jest przez Internet.
  • platforma – jest to zbiór aplikacji udostępniony dla przedsiębiorstwa, który dostarcza wirtualne środowisko pracy, jest łatwy w obsłudze i nie wymaga dodatkowych instalacji.
  • infrastruktura – jest to usługa w formie całej infrastruktury informatycznej wraz ze sprzętem.

Korzystanie z usługi chmury zapewnia szybki wgląd do dokumentów, bezpieczeństwo, nieprzerwany dostęp do zasobów firmy i natychmiastowe przywrócenie danych po awarii.

 

Urządzenia drukujące

Optymalizacji można poddać nawet proces drukowania dokumentów. Wiele firm decyduje się na proekologiczną politykę zarządzania dokumentami i digitalizuje większość swoich zasobów. Coraz powszechniejszym rozwiązaniem jest dzierżawienie urządzeń drukujących od firmy zewnętrznej, która prowadzi audyt wydruków, analizuje koszty operacji i liczbę posiadanych zasobów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które drukują duże ilości dokumentów. Korzystając z usług firmy zewnętrznej nie trzeba martwić się o stan parku urządzeń, czy o materiały eksploatacyjne.

 

Jak skorzystać z usług IT?

Decydując się na skorzystanie z usług IT, najlepiej wybrać firmę, która posiada doświadczonych konsultantów biznesowych. Dobrze wykwalifikowana i profesjonalna kadra z pewnością doradzi i pomoże wybrać rozwiązania, które zoptymalizują funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Przykładem firmy, która posiada 20-letnie doświadczenie jest symbiozait.pl. Proponuje ona m.in. usługę chmury, pomoc konsultanta, infrastrukturę IT, czy zarządzanie środowiskiem wydruków. Przedsiębiorstwo traktuje swoich klientów na zasadzie partnerstwa, posiada różne działy odpowiedzialne za rozwiązywanie konkretnych potrzeb klienta. Dodatkowo Symbioza IT oferuje pomoc zdalną, co jeszcze bardziej ułatwia i przyspiesza komunikację. 

 

Korzystanie z outsourcingu z pewnością zoptymalizuje i usprawni pracę całej firmy. Zlecając wykonanie niektórych czynności na zewnątrz można efektywnie wykorzystać czas na realizację innych działań.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line