Jesteś tutaj: HomeRegionMedialny hołd toruński

Medialny hołd toruński

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 21 grudzień 2017 20:58

Marszałek Piotr Całbecki w poniedziałek dał jasno do zrozumienia, gdzie mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego znajdą najbardziej rzetelne informacje – mowa o tytułach z grupy Polska Press: Nowości Toruńskie, Express Bydgoski oraz Gazecie Pomorskiej. Pozostałe media – lokalne gazety i portale, można odnieść wrażenie, że są gorsze.

Gdy przejęcie przez Polska Press dwóch kujawsko-pomorskich tytułów z grupy Express Media spotykało się w Polsce z opiniami jako zagrożenie dla demokracji, w poniedziałek z ust marszałka mogliśmy usłyszeć wręcz pochwałę dla tego posunięcia. W ten sposób marszałek jasno drwił z głosów mówiących o potrzebie dekoncentracji kapitału medialnego w Polsce. Wspomniane trzy tytuły są bowiem zależne od niemieckiej grupy kapitałowej Verlagsgruppe Passau.

 

Pochwały swoje marszałek kierował w obecności przedstawicieli Polska Press. Poniedziałkową sesję Sejmiku Województwa zainaugurowała bowiem wręczenie medalu dla toruńskich Nowości - Włączyliście się w tworzenie tego regionu i oczekiwania czytelników, którzy na łamach odnajdują co ich po prostu interesuje w tak bardzo zróżnicowanym regionie – mówił marszałek Piotr Całbecki - Dlatego to wyróżnienie i ten honor, ponieważ od 50 lat Nowości są na stałe związane nie tylko z Toruniem i całym województwem.

 

Oczywiście 50 lat temu raczej nikt się nie spodziewał, iż powstanie województwo kujawsko-pomorskie. Nowości Toruńskie natomiast ,,tworzą ten region” m.in. atakując Bydgoszcz, ale marszałek Całbecki również często słyszy zarzuty, że jest marszałkiem toruńskim.

 

W trakcie uroczystości na sali nie pojawili się dwaj bydgoscy radni: Andrzej Walkowiak, Michał Krzemkowski oraz Marek Witkowski z Więcborka. Specjalnie na ten punkt na sesji pojawił się natomiast wicewojewoda Józef Ramlau.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.