Jesteś tutaj: HomeRegionWicestarosta Luchowski złożył dymisje

Wicestarosta Luchowski złożył dymisje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 03 lipiec 2013 12:40

W piątek Rada Powiatu w Żninie na nadzwyczajnym posiedzeniu rozpatrzy rezygnacje z pełnienia funkcji wicestarosty przez Roberta Luchowskiego.

Pod koniec maja wojewoda wezwała Radę Powiatu do odwołania wicestarosty, któremu postawiono zarzut łamania ustawy ,,antykorupcyjnej”. Czyli zakazującej prowadzenia działalności gospodarczej osobom, które pełnią między innymi funkcję w zarządach powiatów.

 

Na czerwcowym posiedzeniu Rada Powiatu decyzji w tej sprawie jednak nie podjęła, natomiast poinformowano nas, że na zamkniętym ,,kolegium radnych” (sprzeczne z ustawą o samorządzie powiatowym) ustalono, że Rada  nie zgadza się z zarzutami wojewody.

W tym tygodniu wicestarosta jednak zmienił zdanie, najprawdopodobniej pod wpływem negatywnych publikacji. W praktyce bowiem decyzję o jego odwołaniu zgodnie z prawem podjął by i tak minister administracji i cyfryzacji po przez zarządzenie zastępcze. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy