Jesteś tutaj: HomeRegionW 2014 roku co drugi bezrobotny nie ukończy 34 lat?

W 2014 roku co drugi bezrobotny nie ukończy 34 lat?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 08 styczeń 2014 23:13

Analitycy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami nie podzielają optymistycznych prognoz rządu i ostrzegają, że jeżeli sytuacja gospodarcza się nie poprawi bezrobocie wzrośnie, w szczególności wśród ludzi młodych.

W 2013 roku w opinii stowarzyszenia średnie bezrobocie w kraju wynosiło 13,6% (pod koniec listopada było 13,2%), analitycy obawiają się w roku, który się kilka dni temu rozpoczął przekroczy ono 14%.  

 

Stowarzyszenie swoją analizę opiera o informacje o planowanych zwolnieniach grupowych, przewidywanej liczbie absolwentów szkół, którzy wejdą na rynek pracy oraz ogólnej kondycji gospodarczej w Polsce.

 

Prawie co piąty bezrobotny w opinii analityków PSZK to będzie osoba do 24 roku życia. W przedziale wiekowym 25-34 lat bezrobocie wyniesie prawie 30%. Łącznie zatem prawie połowa bezrobotnych to będą osoby do 34 roku życia.

 

Jeżeli te przewidywania się spełnią, to szczególnie dotkliwie odczują je mieszkańcy kujawsko-pomorskiego. W naszym województwie stopa bezrobocia wynosi bowiem 17,8% i  jest drugą po warmińsko-mazurskim w kraju. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy