Jesteś tutaj: HomeRegionRząd deklaruje, że realizacja drogi ekspresowej S-5 rozpocznie się za kilka miesięcy

Rząd deklaruje, że realizacja drogi ekspresowej S-5 rozpocznie się za kilka miesięcy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 10 styczeń 2014 17:29

Premier Donald Tusk wraz z członkami swojego rządu zaprezentował dzisiaj na konferencji prasowej plany Rady Ministrów na najbliższy okres. Na liście inwestycji drogowych, których realizacja ma się rozpocząć w 2014 roku znalazła się droga ekspresowa S-5 na cały terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W poniedziałek w związku z przekładaniem terminu realizacji tej inwestycji w Żninie planowana jest blokada drogi krajowej nr 5.

Po zmianach w resorcie infrastruktury fakt publicznego podtrzymania deklaracji realizacji drogi ekspresowej S-5 w najbliższych latach to na pewno pozytywna wiadomość. Z punktu widzenia praktycznego sytuacja zbyt bardzo się jednak nie zmieniła. Bo  środki finansowe na przygotowanie dokumentacji technicznej i tak były już zabezpieczone. 

 

Pewniej się poczujemy, gdy po za zapowiedziami polityków, realizacja prac budowlanych w ramach drogi S-5 zostanie zapisana w dokumentach rządowych.

 

Rząd zapowiedział także walkę z bezrobociem oraz oskładkowanie tzw. umów śmieciowych, co w praktyce podniesie koszty pracy. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja