Jesteś tutaj: HomeRegionPolska gospodarka może być ofiarom wojny z Rosją

Polska gospodarka może być ofiarom wojny z Rosją

Napisane przez  Ł.R. / TVP Bydgoszcz Opublikowano w Regionalne środa, 05 marzec 2014 15:43

Dzisiaj wieczorem rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu poświecone sytuacji na Ukrainie. Być może posłowie wezwą rząd do wprowadzenia sankcji gospodarczych i politycznych przeciwko Rosji, aby zmusić ją do wycofania wojsk z Krymu. Za takim rozwiązaniem optują politycy PiS. Pozostaje tylko pytanie, czy jesteśmy na tyle silni, aby podejmować wojnę gospodarczą z Rosją.

Wczoraj w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim protestowało około 200 rolników, którzy domagali się złagodzenia przez rząd i Unię Europejską skutków embarga rosyjskiego na polskie mięso. Pojawiły się obawy, że dalsze angażowanie się w ten konflikt skutkować będzie kolejnymi sankcjami, ale ze strony Rosji.

 

-Nie dzik zdecydował, ale duża polityka – mówił w poniedziałek, wprost poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w programie TVP Bydgoszcz ,,Polityka dla ludzi” – Za chwilę mogą stracić inni przedsiębiorcy, którzy żyją z handlu ze wschodem.

 

Kłopotek wyraził obawę, że Francja i Niemcy, czyli kraje, które nie chcą się bezpośrednio angażować w wojnę z Rosją doprowadzą do zniesienia embarga dla krajów na zachód od Polski.

 

Niestety to nie te dwa dziki zdecydowały, ale sytuacja jaka się odbywa na forum międzynarodowy.  Wypowiedzi niektórych polityków – potwierdziła ten pogląd posłanka SLD Anna Bańkowska.

 

W czasie trwania audycji przeprowadzona była SMS-owa sonda, w której pytano, czy Polska powinna się włączyć w spór ukraińsko-rosyjskie. Za było niecałe 10% uczestników sondy, a przeciwko ponad 90%. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP