Jesteś tutaj: HomeRegionInstrukcja glosowania

Instrukcja glosowania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 29 listopad 2014 15:50

W niedzielę 30 listopada w godzinach 7:00-21:00 będziemy w niektórych wybierać prezydentów, burmistrzów i wójtów w ramach II tury wyborów samorządowych. W naszym regionie takie wybory odbędą się m.in. w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Szubinie i Kcyni.

Głosowanie tego dnia będzie bardzo proste. Otrzymamy tylko jedną kartę, na której znajdą się tylko dwa nazwiska kandydatów. Przy osobie którą chcemy poprzeć powinniśmy postawić jeden ,,x” (ważne: dwie linie powinny się krzyżować w kratce, każde bowiem inne oznaczenie będzie traktowane jako głos nieważny).

 

Żeby głos nasz uznany był za ważny, powinniśmy postawić tylko jeden krzyżyk.

 

Nazwiska kandydatów będą ułożone w kolejności alfabetycznej.

 

Kto bierze udział w II turze:

Bydgoszcz – Rafał Bruski i Konstanty Dombrowicz

Inowrocław – Ryszard Brejza i Marcin Wroński

Szubin – Artur Michalak i Michał Piotrowski

Kcynia – Piotr Hemmerling i Marek Szaruga.

 

Mimo wielu niedociągnięć organizacyjnych przy I turze wyborów, wstępne wyniki powinniśmy poznać już w poniedziałek nad ranem. Jeżeli walka w danej gminie nie będzie wyrównana, to o tym kto został prezydentem czy wójtem powinniśmy wiedzieć już w niedzielę przed północą. O godzinie 21:00 powinna zakończyć się cisza wyborcza i od tego momentu powinny pojawiać się pierwsze szczątkowe informacje o tym jak głosowaliśmy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy