Jesteś tutaj: HomeRegionInstrukcja glosowania

Instrukcja glosowania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 29 listopad 2014 15:50

W niedzielę 30 listopada w godzinach 7:00-21:00 będziemy w niektórych wybierać prezydentów, burmistrzów i wójtów w ramach II tury wyborów samorządowych. W naszym regionie takie wybory odbędą się m.in. w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Szubinie i Kcyni.

Głosowanie tego dnia będzie bardzo proste. Otrzymamy tylko jedną kartę, na której znajdą się tylko dwa nazwiska kandydatów. Przy osobie którą chcemy poprzeć powinniśmy postawić jeden ,,x” (ważne: dwie linie powinny się krzyżować w kratce, każde bowiem inne oznaczenie będzie traktowane jako głos nieważny).

 

Żeby głos nasz uznany był za ważny, powinniśmy postawić tylko jeden krzyżyk.

 

Nazwiska kandydatów będą ułożone w kolejności alfabetycznej.

 

Kto bierze udział w II turze:

Bydgoszcz – Rafał Bruski i Konstanty Dombrowicz

Inowrocław – Ryszard Brejza i Marcin Wroński

Szubin – Artur Michalak i Michał Piotrowski

Kcynia – Piotr Hemmerling i Marek Szaruga.

 

Mimo wielu niedociągnięć organizacyjnych przy I turze wyborów, wstępne wyniki powinniśmy poznać już w poniedziałek nad ranem. Jeżeli walka w danej gminie nie będzie wyrównana, to o tym kto został prezydentem czy wójtem powinniśmy wiedzieć już w niedzielę przed północą. O godzinie 21:00 powinna zakończyć się cisza wyborcza i od tego momentu powinny pojawiać się pierwsze szczątkowe informacje o tym jak głosowaliśmy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja