Jesteś tutaj: HomeRegionPobierz aplikację mogącą uratować życie

Pobierz aplikację mogącą uratować życie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 12 lipiec 2016 15:39

Pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, po części w ramach społecznej pracy po godzinach, opracowali aplikację mobilną, która ułatwi nam zachowanie się w sytuacjach kryzysowych, gdy potrzebne będzie udzielenie komuś pomocy, bądź dojdzie do aktu terroryzmu lub wycieku niebezpiecznych substancji w wyniku wypadku.

 

We wtorek odbyła się kolejna narada dotycząca bezpieczeństwa w województwie kujawsko-pomorskim – Sprawdzianem dla nas takim większym będą Światowe Dni Młodzieży, w czasie których sprawdzimy współpracę między służbami i funkcjonowanie procedur – wyjaśnia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Pielgrzymi w naszym regionie przebywać będą w dniach 20-25 lipca, następnie wyjadą na południe kraju, gdzie będzie gościł papież Franciszek. W tych dniach spodziewać możemy się nawet kilku tysięcy pielgrzymów.

 

- Wydarzyła się rzecz wspaniała, pojawiła się inicjatywa indywidualnych osób z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Komendy Wojewódzkiej Policji, tworzenia aplikacji, która może ratować życie i pomagać w trudnych sytuacjach – kontynuował Bogdanowicz.

 

Zasady funkcjonowania aplikacji wyjaśniali jej współtwórcy: Krzysztof Wiśniewski z WSPR w Bydgoszczy, podinsp. Tomasz Krajewski z KWP oraz st. post. Szymon Tworowski z KWP. Założenie jest dość proste, aplikacja pierw w kilku prostych wskazówkach ułatwia nam stwierdzenie powstania zagrożenia oraz instruuje jak udzielić pierwszej pomocy, do czasu przybycia pomocy, którą wezwać również ułatwi.

 

 

Aplikacje pobierzemy za pomocą ,,Sklepu Google” na Androida oraz również w wersji na system Apple (w obu wypadkach bezpłatnie). Nazwa aplikacji to ,,Pierwsza pomoc”. Wkrótce dostępna powinna być również strona internetowa - www.kujawsko-pomorska.gov.pl

 

Posiada ona wbudowaną wersję w języku angielskim, aby była przyjazna również dla obcokrajowców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)