Jesteś tutaj: HomeRegionPKP podpisało umowę na remonty w rejonie Włocławka

PKP podpisało umowę na remonty w rejonie Włocławka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 13 lipiec 2016 18:31

51 mln zł wyda PKP PLK na remont linii kolejowej nr 18 na odcinku Włocławek – Toruń. Realizacja tej inwestycji usprawni transport regionalny pomiędzy Toruniem i Kutnem, ale również przyśpieszy podróż pociągami dalekobieżnymi z regionu bydgoskiego.

Polskie Linie Kolejowe zmodernizują infrastrukturę kolejową na liczącym około 30 km odcinku pomiędzy Włocławkiem a Aleksandrowem Kujawskim. Ponadto wyremontowane zostaną perony w: Lubaniu, Nieszawie, Wagańcu i Turznie Kujawskim.

 

W praktyce zatem planowana na 51 mln zł inwestycja, wpisze się w założenia roboczego projektu BiT City II, który zakłada m.in. usprawnienie komunikacji pomiędzy Toruniem i Włocławkiem.

 

Po zakończeniu remontów pociągi na tym odcinku będą mogły jeździć z prędkością 140 km/h, na czym zyskają mieszkańcy północno-zachodniej części województwa, gdyż skróci się czas podróży m.in. do Warszawy, Łodzi czy na południe kraju.

 

PKP PLK podpisało dzisiaj (13 lipca) umowę z firmą TORPOL. Inwestycja zakończona ma zostać do listopada przyszłego roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy