Jesteś tutaj: HomeSportBiegi Przełajowe wspomogą budowę studni

Biegi Przełajowe wspomogą budowę studni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 22 luty 2013 21:10

Do Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych, które odbędą się po raz drugi w bydgoskim Myślęcinku pozostał niecały miesiąc. W czwartek organizatorzy zawodów podpisali porozumienie o współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

 

24 marca w Myślęcinku zobaczymy najlepszych biegaczy na świecie, którzy będą rywalizować o tytuły mistrzowskie. Po zakończeniu ostatniego biegu w mistrzostw odbędzie się bieg otwarty na 6 km, w którym udział weźmie do 500 osób. Udział w tych zawodach może wziąć każdy, wystarczy wypełnić stosowne formularze i zapłacić opłatę startową w wysokości 100 złotych.

 

Być może nie jest to zbyt niska kwota, ale organizacja zawodów wiąże się z pewnymi kosztami – wyjaśnił dyrektor Mistrzostw Świata Krzysztof WolsztyńskiTen bieg będzie jednak jedynym w swoim rodzaju, za sprawą sław jakie wezmą w nim udział.

 

Organizatorzy przewidują, że na trasie zawodów znajdą się członkowie władz IAAF między innymi Siergiej Bubka, były olimpijczyk Robert Korzeniowski, prezenterzy telewizyjni Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski.

 

10% wpisowego ma zostać przekazane na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, która za te pieniądze planuje budować studnie w Sudanie, Somali i Autonomii Palestyńskiej. PAH i organizatorzy zawodów zapowiedzieli także wspólną promocję. W czasie mistrzostw stanie także namiot PAC, gdzie będzie można się dowiedzieć więcej na temat samej inicjatywy pomocy dla biednych krajów.

 

Tydzień wcześniej w Myślęcinku odbędą się Mistrzostwa Polski, które mają wyłonić polska reprezentację na Mistrzostwa Świata.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas