Jesteś tutaj: HomeSportZłota sztafeta z Birmingham pobiegnie w Bydgoszczy

Złota sztafeta z Birmingham pobiegnie w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport poniedziałek, 30 kwiecień 2018 16:58
Złota sztafeta z Birmingham pobiegnie w Bydgoszczy Materiał promocyjny EFL

Jakub Krzewina, Rafał Omelko, Karol Zalewski i Łukasz Krawczuk na początku marca sprawili Polakom wspaniałą niespodziankę, po emocjonującym biegu w sztafecie 4x400 metrów, podczas Halowych Mistrzostwa Świata w Birmingham wywalczyli dla Polski złoty medal, jednocześnie bijąc rekord świata. Pod koniec maja będą rywalizować na stadionie Zawiszy.

Po tym biegu zapamiętaliśmy przede wszystkim Jakuba Krzewinę, który biegnąc na ostatniej zmianie na ostatnich metrach zaatakował sztafetę Stanów Zjednoczonych odbierając im zwycięstwo. Krzewina jest tym nam bliższy, iż urodził się i wychował w Kruszwicy na Kujawach. Mistrza w rodzinnej Kruszwicy witali mieszkańcy, jednocześnie dzięki niemu o tym mieście zrobiło się głośno w Polsce.

 

29 maja na Stadionie Zawiszy Bydgoszcz odbędzie XVIII Europejski Festiwal Lekkoatletyczny Bydgoszcz Cup. Jedną z atrakcji tych zawodów będzie bieg z udziałem złotej sztafety z Birmingham. Tym razem Krzewina, Omelko, Zalewski i Krawczuk będą jednak ze sobą rywalizować o miano bycia najszybszym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10