Jesteś tutaj: HomeSportZawisza krok bliżej awansu

Zawisza krok bliżej awansu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 05 maj 2018 20:24

W meczu 21 kolejki A-klasy Zawisza Bydgoszcz podejmował w Potulicach zespół Tartaku Wudzyn. Gospodarze byli w tym meczu zdecydowanie lepszym zespołem i dość wysoko pokonali swojego rywala.

 

Tartak plasuje się w dolnej części tabeli, przed dwoma tygodniami jednak niespodziewanie pokonał wicelidera Falę Świekatowo. W konfrontacji z Zawiszą jednak już piłkarzom z Wudzynia nie udało sprawić niespodzianki.

 

Pierwsza odsłona meczu należała do Zawiszy, który jednak długo miał problem ze zdobyciem pierwszej bramki. Dwa widowiskowe strzały niebiesko-czarnych zakończyły się odbiciem piłki od poprzeczki. Z kolei bramkarz Zawiszy Marcin Niwiński w tej części meczu nie miał zbyt wiele pracy, bowiem skutecznie asekurowała go obrona.

 

Pierwszą bramkę zdobył w 28 minucie Sergiusz Kot, otwierając tym samym worek z bramki. Od tego momentu niebiesko-czarni grali jakby z większym polotem. W 33 minucie prowadzenie dla Zawiszy podwyższył Arkadiusz Nowicki.

 

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, można przez chwilę było odnieść wrażenie, że Zawisza jakby nieco zwolnił. Goście zdobyli optyczną przewagę, ale bramce Niwińskigo specjalnie nadal nie zagrażali. W ostatniej części meczu Zawisza znowu dał pokaz strzelania – w 75 minucie w pole karne zagrywa Paweł Kanik i kolanem bramkę zdobywa Patryk Straszewski. Wynik meczu ustanowił w 88 minucie Przemysław Janiszewski strzałem z lini pola karnego – fatalnie do obrony tego strzału podszedł natomiast bramkarz gości Patryk Kempa wpuszczając piłkę do bramki. Goście starali się niemal do końca meczu zdobyć bramkę honorową. Tym razem ta sztuka się jednak nie udała.

 

 

Zawisza Bydgoszcz – Tartak Wudzyn 4:0 (2:0)

28 minuta Sergiusz Kot

33 minuta Arkadiusz Nowicki

75 minuta Patryk Straszewski

88 minuta Przemysław Janiszewski

 

W niedzielę na wyjeździe z GLKS Osielsko Żołędowo zagra wicelider Fala Świekatowo. W przyszłą sobotę czeka nas natomiast w Świekatowie mecz na szczycie – Fala podejmie bowiem Zawiszę.

 

Obejrzyj skrót meczu

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10