Jesteś tutaj: HomeSportZima przetestuje najlepszych na świecie

Zima przetestuje najlepszych na świecie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport środa, 20 marzec 2013 21:10

Gdy w ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona ostatnim przygotowaniom do Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych mało kto wierzył, że zimowa aura utrzyma się do zawodów. Mimo rozpoczynającej się kalendarzowej wiosny, meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują ujemne temperatury i wiatr powyżej 3 m/s.. Będzie to zatem test charakteru dla najlepszych przełajowców na świecie.

Zdaniem synoptyków tego dnia nie powinny wystąpić opady śniegu. Faworytami w biegach długodystansowych z reguły są zawodnicy z kontynentu afrykańskiego, trudne warunki atmosferyczne mogą jednak sprawić, że do walki włączą się także Europejczycy.

 

Dwa tygodnie temu na identycznej trasie w bydgoskim Myślęcinku odbyły się Mistrzostwa Polski. Trenerzy podsumowywali te zawody jako próbę charakteru i bezcenne doświadczenia jakie zdobyli uczestnicy tych zawodów.

 

W Myślęcinku obecnie trwają ostatnie przygotowania trasy. Postawiona została już meta, z kolei organizatorzy kończą montaż ogrodzenia wokół trasy. Od czwartku pracę rozpoczyna centrum prasowe umiejscowione w Hotelu pod Orłem.

 

Do Bydgoszczy zjeżdżają się już także zawodnicy, w środę wieczorem na bydgoskim lotnisku wylądowała reprezentacja Australii.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy