Jesteś tutaj: HomeSportBydgoskie gwiazdy zabłysnęły w Toruniu

Bydgoskie gwiazdy zabłysnęły w Toruniu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 06 luty 2019 23:00
Bydgoskie gwiazdy zabłysnęły w Toruniu Fot: Paweł Skraba

Publiczność, która zebrała się na toruńskiej hali na zawodach lekkoatletycznych z cyklu Orlen Copernicus Cup mogła emocjonować się nowym rekordem Polski w biegu na 150 metrów, który ustanowił zawodnik SL Zawisza Bydgoszcz Marcin Lewandowski.

– Może sam na siebie nakładałem niepotrzebną presję, ale czułem się dobrze i wiedziałem, że mogę mówić o próbie pobicia rekordu Polski. Chciałem zostawić serce na bieżni, żeby dać je komuś innemu i to się udało. Wszystkie pieniądze, które tu zarobiłem przekażę na cel charytatywny – mówił Marcin Lewandowski.

W biegu na 1500 metrów uzyskał on czas 3:36,50. Zawodnik zapowiedział, że nagrody i gażę za udział w tym turnieju przekaże na chore dzieci. Dobrze spisała się też zawodniczka BKS Bydgoszcz Iga Baumgart-Witan, który zwyciężyła w biegu na 400 metrów z czasem 51,91, co jest jej nowym rekordem życiowym. Nie zawiodła też Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów, zawodniczka AZS-AWF Katowice, dla której ważnym miejscem w karierze jest stadion Zawiszy, tutaj bowiem wywalczyła mistrzostwo świata juniorów w biegu na 100 metrów (2016 rok) oraz młodzieżowe mistrzostwo Europy (2017). Swoboda wygrała na Copernicusie bieg z czasem 7,15.