Jesteś tutaj: HomeSportChemik i Zawisza w tym sezonie na boisko już nie wrócą

Chemik i Zawisza w tym sezonie na boisko już nie wrócą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 07 maj 2020 15:53

Sezon 2019/2020 w IV lidze można uznać już za zakończony, na dzisiejszym zebraniu prezesów wojewódzkich związków piłkarskich zapadła decyzja o niekontynuowaniu rozgrywek. Sezon dobiega końca również w niższych ligach. W przyszłym tygodniu ma się rozstrzygnąć los rozgrywek III ligi.

 

Najprawdopodobniej bez udziału kibiców zostaną natomiast dokończone rozgrywki Ekstraklasy, I i II ligi.

 

Oznacza to, że rozgrywki IV ligi wygrywa Pomorzanin Toruń, który przyszły sezon rozpocznie od III ligi. W IV lidze w nowym sezonie wystąpi Chemik Bydgoszczy, który kończy rozgrywki na 5 pozycji oraz Zawisza Bydgoszcz kończący na 13 pozycji.

 

Powrót na Gdańską się opóźnia

14 marca planowany był mecz derbowy Zawisza – Chemik, inaugurujący rundę wiosenną. Dla kibiców Zawiszy miał być to upragniony powrót, po kilku latach rozłąki, na stadion przy ulicy Gdańskiej. Na kilka dni przed tym meczem zapadła decyzja o wstrzymaniu rozgrywek z uwagi na epidemie koronawirusa. Zawisza zatem najszybciej wróci na Gdańską jesienią – nie wiemy jednak jak będzie wygląda wtedy sytuacja epidemiologiczna, czy mecze będą mogły odbywać się z udziałem publiczności.

 

W rundzie jesiennej na Glinkach w meczu derbowym Zawisza był lepszy od Chemika. Również na tydzień przed planowaną inauguracją rundy wiosennej, Zawisza wyeliminował na Glinkach Chemika z rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski. Na chwilę obecną nie mamy informacji, czy te rozgrywki pucharowe zostaną dograne do końca.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021