Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 marzec 2018

Na początku lutego pisaliśmy, iż Najwyższa Izba Kontroli podejrzewając możliwość naruszenia przepisów prawa przy dotowaniu Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza”, zwróciła się do Rady Miasta z pytaniem, czy przedmiotowe wątpliwości były badane przez Komisję Rewizyjną. Do sprawy odniósł się prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 marzec 2018 23:08

Sejmik uczcił wydarzenia Marca 1968 i 1981 roku

Sejmik Województwa w poniedziałek przyjął dwie okolicznościowe uchwały. Pierwsza nawiązywała do przypadającej tego dnia dokładnej 37-mej rocznicy wydarzeń z 19 marca 1981 roku w Bydgoszczy. Druga natomiast wiązała się z wydarzenia z 1968 roku i represjami wobec narodowości żydowskiej.

Opublikowano w Regionalne

Przed tygodniem rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie unijne projektów rozbudowy kolei w miastach poza siecią TEN-T. Ponad 621 mln zł z Unii Europejskiej nie zostało wykorzystane, bowiem brakowało chętnych beneficjentów. Dlaczego nie wystąpiono o budowę linii kolejowej do Portu Lotniczego Bydgoszcz, próbował dzisiaj się dowiedzieć radny Andrzej Walkowiak.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 marzec 2018 16:46

Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 19 marzec 2018 16:31

Żołnierz ,,Łupaszki” będzie miał swój skwer

Dzisiaj Rada Miejska w Inowrocławiu podjęła decyzję o nazwaniu skweru w rejonie ulic św. Ducha i Glinki imieniem mjr. Wacława Szewielińskiego pseudonim ,,Zawisza”. O uhonorowanie zmarłego w grudniu żołnierza wnioskował Inowrocławski Klub Dyskusyjny.

Opublikowano w Inowrocław

Inwestycje Regionalne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – dzisiaj Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki o takiej nazwie. Jednym z celów jej funkcjonowania będzie rozbudowa Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej, mówi się również o rozbudowie gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Radni w tej sprawie nie byli jednak jednogłośni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

  • To może być kluczowy szczyt Unii Europejskiej dla najbliższych lat

    Nie będzie co prawda zbyt wiele wielkiej polityki, ale będzie o tym co zawsze budzi emocje, czyli o pieniądzach – w czwartek (20 lutego) rozpocznie się spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej poświęcone wieloletniemu budżetowi na lata 2021-2027. Do roku 2021 pozostało już tylko kilka miesięcy, a negocjacje nad budżetem znajdują się w niespotykanym dotąd impasie, być może ten tydzień przyniesienie jednak przełom.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Dla obozu Zjednoczonej Prawicy będą to najtrudniejsze wybory [komentarz]

    Wybory prezydenckie będą ostatnie w cyklu następujących po sobie, po 20 maja – jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego – czeka nas z wyborami spokój do 2023 roku. Ewentualna porażka prezydenta Andrzeja Dudy będzie na pewno ciosem dla PiS-u, ale te nie wniesie wielkiej rewolucji na scenie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas