Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 marzec 2018

Od piątku na płycie Starego Rynku odbywać będzie się Jarmark Wielkanocny. Już od wtorku przygotowywana była jego infrastruktura, zostały postawione pierwsze drewniane stragany.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłą środę Rada Miasta Bydgoszczy zdecyduje o wprowadzeniu darmowych przejazdów w komunikacji miejskiej dla osób o potwierdzonym statusie działacza antykomunistycznego oraz osób represjonowanych z powodów politycznych przed 1989 rokiem. Bezpłatne przejazdy mogłyby zacząć obowiązywać w drugiej połowie kwietnia. Jak jednak zaznaczają samorządowcy, przede wszystkim chodzi tutaj o symbolikę.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowanego zostało zamówienie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowej drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Wyrzysk. Przypomnijmy, iż na początku lutego rozpisano również zamówienie na STEŚ dla odcinka Wyrzysk – Piła.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu dokonała podziału miasta na wielomandatowe okręgi wyborczej. Wymagały tego nowe przepisy wyborcze, bowiem jesienią w Inowrocławiu nie będą obowiązywały już jednomandatowe okręgi wyborcze, lecz ordynacja większościowa.

Opublikowano w Inowrocław

Wczoraj – 19 marca – odbyły się uroczystości z okazji 37-mej rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981. Dlaczego jednak świętujemy datę 19 marca, a nie 16 marca gdy rozpoczął się okupacyjny strajk chłopski, czy 17 kwietnia, gdy doszło do porozumienia z rządem i uwzględniania postulatów chłopskich. Tej drugiej daty, zapewne wiele uczestników wczorajszej uroczystości nie zna, bowiem nie jest ona w żaden sposób eksponowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ciągu 6 najbliższych miesięcy Rada Miasta Bydgoszczy będzie musiała zdecydować o zasadach sprzedaży alkoholu w mieście. Wymaga tego znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Radni zdecydują m.in. czy będzie można sprzedawać alkohol w nocy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

    Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

  • Czas pokaże, czy politycznie jesteśmy dojrzalsi jako naród

    Jak spojrzymy na temperaturę sporu politycznego przez cztery ostatnie lata, chociażby na kryzys, który zostanie zapamiętany poprzez okupację sali sejmowej, to można mieć powód do niepokoju. Jednak to jest przeszłość, którą nie musimy już żyć, czy przyszłość może przynieść nową jakość w polskiej polityce? Ostatni tydzień pokazuje, że tak, bowiem wielu polityków pokazało, że jest ku temu wola. Czas pokaże, czy była to chwilowa refleksją związana ze Świętem Niepodległości, czy faktycznie politycznie jako Polacy jesteśmy już dojrzalsi.

Wiadomości z regionu

Śledź nas