Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 marzec 2018

Od piątku na płycie Starego Rynku odbywać będzie się Jarmark Wielkanocny. Już od wtorku przygotowywana była jego infrastruktura, zostały postawione pierwsze drewniane stragany.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłą środę Rada Miasta Bydgoszczy zdecyduje o wprowadzeniu darmowych przejazdów w komunikacji miejskiej dla osób o potwierdzonym statusie działacza antykomunistycznego oraz osób represjonowanych z powodów politycznych przed 1989 rokiem. Bezpłatne przejazdy mogłyby zacząć obowiązywać w drugiej połowie kwietnia. Jak jednak zaznaczają samorządowcy, przede wszystkim chodzi tutaj o symbolikę.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowanego zostało zamówienie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowej drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Wyrzysk. Przypomnijmy, iż na początku lutego rozpisano również zamówienie na STEŚ dla odcinka Wyrzysk – Piła.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu dokonała podziału miasta na wielomandatowe okręgi wyborczej. Wymagały tego nowe przepisy wyborcze, bowiem jesienią w Inowrocławiu nie będą obowiązywały już jednomandatowe okręgi wyborcze, lecz ordynacja większościowa.

Opublikowano w Inowrocław

Wczoraj – 19 marca – odbyły się uroczystości z okazji 37-mej rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981. Dlaczego jednak świętujemy datę 19 marca, a nie 16 marca gdy rozpoczął się okupacyjny strajk chłopski, czy 17 kwietnia, gdy doszło do porozumienia z rządem i uwzględniania postulatów chłopskich. Tej drugiej daty, zapewne wiele uczestników wczorajszej uroczystości nie zna, bowiem nie jest ona w żaden sposób eksponowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ciągu 6 najbliższych miesięcy Rada Miasta Bydgoszczy będzie musiała zdecydować o zasadach sprzedaży alkoholu w mieście. Wymaga tego znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Radni zdecydują m.in. czy będzie można sprzedawać alkohol w nocy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu