Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 styczeń 2019
środa, 16 styczeń 2019 00:11

Czeka nas debata o śmieciach

Od przyszłego roku rozporządzenie Ministra Środowiska wprowadzi nowe zasady segregacji odpadów, do których będzie musiała dostosować się również Bydgoszcz. Dyskusja o tym jak będzie to wyglądało od przyszłego roku ,,technicznie” rozpocznie się już na dniach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Upadek huty Irena przed kilkoma laty przyniósł dla Inowrocławia oraz powiatu inowrocławskiego duże problemy społeczne, spowodowane dość wysokim już wówczas bezrobociem. Irena przeszła restrukturyzację i wznowiła produkcję, po tym jak zdecydował się w nią zainwestować Irańczyk. Pogorszenie relacji dyplomatycznych z Iranem może nieść ryzyko ponownych problemów.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 15 styczeń 2019 18:55

W ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną

Od wtorku w Urzędzie Miasta Bydgoszczy można wpisywać się do Księgi Kondolencyjnej, wystawionej w związku z zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pierwszy wpisu dokonał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Murem za Owsiakiem” - pod tym hasłem w piątek na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu odbędzie się happening. Na czele nieformalnego komitetu organizującego wydarzenie stanął prezydent miasta Ryszard Brejza.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 15 styczeń 2019 17:48

Radny PiS krytycznie o TVP

Władze TVP po skandalicznej kreskówce ,,Plastusie” w którym nabijano się z Jerzego Owsiaka zdjęły z anteny programy Michała Rachonia, który dopuścił do emisji tego materiału. Zdaniem bydgoskiego radnego Pawła Bokieja podobny los powinien spotkać wydawcę ,,Wiadomości”.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 15 styczeń 2019 13:25

Sondaże wieszczą nam utratę europosła

Obecnie województwo kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim reprezentuje 3 parlamentarzystów. Wydaje się dość prawdopodobne, iż za kilka tygodni ta reprezentacja się skurczy. Sondaży nie można traktować oczywiście jak wyroczni, ale też nie będzie łatwo przeskoczyć pewnych prawidłowości algorytmów w oparciu o które działa ordynacja wyborcza w Polsce.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 15 styczeń 2019 07:33

Co dalej z planowanym rondem Miedzyń?

Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje budowę ronda turbinowego w Białych Błotach, które płynnie połączyłoby komunikację ulicy Szubińskiej z osiedlem Miedzyń w Bydgoszczy oraz sołectwami Ciele i Trzeciniec w gminie. Rondo zyskało już nazwę ,,Miedzyń”. Pojawiły się jednak problemy finansowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Frekwencja na godzinę 12 większa niż w pierwszej turze

    Ponad 373 tys.  mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oddało głos w trakcie odbywającej się dzisiaj II tury wyborów prezydenckich. Frekwencja w naszym województwie wynosi na godzinę 12:00 24,17% i jest nieznacznie wyższa niż w analogicznym czasie pierwszej tury. W skali kraju frekwencja wyniosła 24,73%, co jest również nieznacznie większym wynikiem niż przed dwoma tygodniami.

  • Kampania wyborcza dobiega końca. Ważny apel pierwszej damy

    To była bardzo intensywna kampania wyborcza, momentami można odnieść wrażenie, że za bardzo intensywna, gdy emocje polityczne były zbyt wysokie. Do ciszy wyborczej jeszcze około trzech godzin, działania kampanijne potrwają do samego końca. W ramach ostatniego podsumowania przyglądamy się temu co działo się dzisiaj.

Wiadomości z regionu