Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 27 styczeń 2019

Na portalu Wirtualnej Polski pod jednym z artykułów dotyczących śmierci prezydenta Gdańska pojawił się ,,anonimowy” wpis nawołujący do zawalenia Bazyliki Mariackiej w czasie uroczystości pogrzebowych. Policjanci groźbę potraktowali poważnie i namierzyli autora wpisu. Okazał się nim wykładowca jednej z bydgoskich uczelni, posiadający tytuł profesora.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 11 listopada, gdy przypadła setna rocznica ogłoszenia przez Polskę niepodległości, wspominamy kolejne działania Polaków, które przyczyniły się do tego, iż w Odrodzonej Polsce znalazły się Wielkopolska, Kujawy i Pomorze. Patrzenie na to z perspektywy polskiej jest dla nas oczywiste, warto jednak spojrzeć też na tamten okres z perspektywy niemieckiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

26 stycznia przypadła 100. rocznica wyborów do Sejmu Ustawodawczego (1919-1922), pierwszego parlamentu w Odrodzonej Polsce. Były to pierwsze powszechne wybory, w których kobietom przyznano prawa wyborcze. W naszym regionie toczyły się wówczas walki Powstania Wielkopolskiego – jak zatem rozwiązano tutaj problem wyborczy?

Opublikowano w Magazyn

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu