Na początku marca radny Jarosław Wenderlich, jednocześnie wiceminister w Kancelarii Premiera, wystąpił do ratusza z zapytaniem o wykaz usług jakie świadczyły dla miejskiej spółki ProNatura podmioty zewnętrzne. Odpowiedzi z rejestrem umów nie uzyskał, podobne zapytanie skierował jednak wiceprezydent Michał Sztybel do Kancelarii Premiera, gdzie Wenderlich jest zatrudniony.
Kruszwickie Misterium Męki Pańskiej jest stosunkowo młode, choć 10-ta edycja wskazuje, że o organizatorach mówimy mówić jako o doświadczonych w tym przedsięwzięciu. Po ostatnich dwóch latach, gdy Misterium przeżywać mogliśmy w formie filmu, z uwagi na pandemię, w tym roku wszyscy chcący razem przeżyć Niedzielę Palmową będą mogli zebrać się w kruszwickim amfiteatrze.
W listopadzie PESA przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych ELF2, które zostały użyczone spółce PolRegio na świadczenie przewozów na terenie województwa. Tamte pociągi sfinansowano głównie z Unii Europejskiej w ramach kończącej się perspektywy finansowej. W planach jest zakup jednak kolejnych pociągów, na które już rozpisano przetarg.
Uchodźcy z Ukrainy, którzy do Polski przyjechali po 24 lutego 2022 roku mogą bezpłatnie z korzystać z porad dotyczących procedur administracyjnych w Polsce i legalizacji pobytu, prawa rodzinnego oraz spadkowego, prawa cywilnego oraz karnego, a także ze wsparcia w dziedzinie prawa pracy. Punkty zostały uruchomione przez Urząd Wojewódzki.
Utworzony na przełomie kwietnia i maja sklep społeczny dla uchodźców z Ukrainy, zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Kamiennej pomógł przez ten czas ponad 20 tys. osobom. Przebywające w Bydgoszczy rodziny ukraińskie przychodziły tutaj co tydzień, teraz jakby zostali bez pomocy, bowiem wolontariusze nie mają gdzie pomagać. Być może ktoś posiada obecnie nieużytkowany lokal i byłby wstanie pomóc. Wśród gości tego miejsca był mer Lwowa Andrij Sadowy, który osobiście podziękował wolontariuszom za pomoc.
Zgodnie z porozumieniem zawartym w 2009 roku o spalaniu śmieci z Bydgoszczy i Torunia w ProNaturze, miasto Toruń płaciło tylko 31,7% kosztów transportu śmieci z Torunia do Bydgoszczy, na pozostałą część zrzucali się mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego oraz w małej części powiatu toruńskiego. Z tego powodu, opierając się o opinie prawne prezydent Bydgoszczy poinformował, że z końcem 2022 roku tamte zasady przestały obowiązywać. Ostatnie trzy miesiące to negocjacje nowego porozumienia.
Kilka miesięcy temu bydgoscy radni podjęli decyzję o kontynuacji rozpoczętego w 2019 roku programu refundacji metody in vitro w latach 2023-2026. W drodze przetargu wyłoniono, że przy miejskim finansowaniu świadczenia dla par będą świadczyć: Klinika Zdrówko z Niemcza oraz Klinika Gameta z ulicy Ogińskiego, te same dwa podmioty realizowały program w latach 2019-2022.
Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.
W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.