Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 29 marzec 2024

Odpady biodegradowalne, które powinniśmy wyrzucać do brązowych pojemników mogą być wykorzystane do produkcji energii elektrycznej i cieplnej, dodatkowo biofermentacja pozwala wyprodukować spełniający wszelkie normy nawóz. Bydgoska spółka komunalna ProNatura planuje przy ulicy Prądocińskiej – czyli daleko od zabudowań – zbudować nowoczesną biogazownię, która miałaby obsługiwać samorządy tworzące Metropolię Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiejsze wydanie Przeglądu zagranicznego ukazało się nieco później, chcieliśmy jednak nawiązać do drogi krzyzówej w rzymskim koloseum, bo dzisiaj w końcu Wielki Piątek, gdy chrześcijanie wspominają męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo rozpoczęło się natomiast po godzinie 21. Miał jemu przewodniczyć papież Franciszek, ale aby nie narażać jego zdrowia w ostatnim momencie zmieniono plany. Rozważania do drogi krzyżowej przygotował papież.

Opublikowano w Magazyn

Na początku marca na Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurowany został Sezon Kulturalny Rumunia-Polska 2024-2025. To będą przede wszystkim wspólne wydarzenia kulturalne zarówno w Polsce i w Rumunii. W inauguracji uczestniczyła rumuńska wiceminister kultury Diana Baciuna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dziedzina medycyny regeneracyjnej od dłuższego czasu dynamicznie się rozwija, a jednym z kluczowych elementów tej gałęzi nauki są stymulatory tkankowe. Są to substancje lub urządzenia, które mają zdolność do stymulowania i przyspieszania procesów regeneracji oraz gojenia w organizmie. Mogą one działać na różne rodzaje komórek i tkanek, sprzyjając ich odbudowie i poprawie funkcji. W zależności od charakterystyki, stymulatory tkankowe mogą być biologiczne, czyli pochodzenia naturalnego, bądź syntetyczne - dzięki technologii inżynierii biomateriałów.

Opublikowano w Polecane

Śledzących kampanię wyborczą w Inowrocławiu raczej nie zaskoczą już kolejne stwierdzenia polityków Koalicji Obywatelskiej zarzucających Porozumieniu Samorządowemu związanemu z kandydatką Ewą Koman bycia w koalicji z PiS-em. Zarzut ten opiera się o zaledwie dwa głosowania, które mogły pokazać mieszkańcom że KO nie ma pewnej większości w Radzie Miejskiej. KO po tych głosowaniach na każdym kroku budowała narrację, że Porozumienie wchodzi w koalicję z PiS-em, licząc zapewne na uaktywnienie elektoratu antypisowskiego.

Opublikowano w Inowrocław

W Kościele katolickim trwa obecnie najważniejszy okres liturgiczny w roku – wczoraj w Wielki Czwartek wspominano ustanowienie sakramentu kapłaństwa przez Jezusa Chrystusa, czyli ostatnią wieczerzę, a dzisiaj wieczorem wierni będą wspominać mękę i ukrzyżowanie Chrystusa.

Opublikowano w Regionalne

18 marca zaproponowaliśmy Siódemkę Portalu Kujawskiego – siedem postulatów dla kandydatów z okręgu bydgoskiego na nową kadencję. Poparcie dla tych postulatów wyraziło siedmiu kandydatów kandydatów, którzy startują z list Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości oraz Trzeciej Drogi. Jest to na dzisiaj jedyne można powiedzieć merytoryczne porozumienie ponad podziałami politycznymi w tej kampanii wyborczej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu