Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 luty 2024

Sposób przyznawania dotacji przez Narodowy Instytut Wolności w ostatnich latach budził kontrowersje. Jak spojrzymy na głównych bydgoskich beneficjentów były to organizacje o związkach z politykami konkretnego nurtu. Dotacje na 2024 rok NIW chciał rozdzielić szybciej – niektórzy twierdzili, że to z powodu przegranych przez PiS wyborów – póki co jednak żadne pieniądze nie zostały przyznane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gdy Naturę maluje światło księżyca odbijające się na tafli jeziora, a poranne mgły tańczą nad wodą, wiesz, że jesteś w miejscu wyjątkowym. Województwo kujawsko-pomorskie, ze swoimi malowniczymi zakątkami nad wodą, zaprasza do świata, gdzie czas płynie inaczej. Domki nad jeziorem, ukryte w zacisznych zakątkach Natury, oferują nie tylko schronienie przed codziennością, ale są bramą do przygód, które zbliżają nas do siebie i otaczającego świata.

Opublikowano w Polecane

W poniedziałek około godziny 7 rano Wisła w Fordonie przekroczyła 530 centymetrów, czyli stan uznawany za ostrzegawczy. Prezydent Bydgoszczy zgodnie z procedurą ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego. Wszystko wskazuje jednak, że kulminacja jest już za nami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wokół Polskiego Radia PiK mamy formalnie od dłuższego czasu sytuację patową – Rada Mediów Narodowych kwestionuje postawienie rozgłośni w stan likwidacji, a sąd nie uznał jednego z likwidatorów. W ubiegły czwartek nadzwyczajne walne spółki – czyli w praktyce Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - na likwidatora ustanowiło Cezarego Wojtczaka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze miesiąc został na zarejestrowanie kandydatów na urząd prezydenta Inowrocławia – jest to sporo czasu, w którym wydarzyć może się wiele. Wczoraj (12 lutego) minął jednak termin rejestracji komitetów wyborczych – żeby móc zarejestrować kandydata na prezydenta, trzeba mieć zarejestrowany komitet, zatem to pozwala nam przedstawić wstępne szacunki.

Opublikowano w Inowrocław

Wicewójt Osielska Krzysztof Lewandowski do końca 2023 roku korzystał z mieszkania komunalnego, które przyznał mu jednoosobowo wójt Wojciech Sypniewski – za 74 metry kwadratowe płacił około 600 zł miesięcznie. Skargę na ten fakt złożył mieszkanie, sprawę badali w ostatnim czasie radni w ramach komisji skargi, wniosków i petycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu