Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 07:21

Jutro (6 stycznia) przypada Święto Objawienia Pańskiego, bardziej popularnie znana jako ,,Trzech Króli”. W ostatnich latach polską tradycją, ale również bydgoską, stały się Orszaki Trzech Króli, żywe pochody, w trakcie który katolicy publicznie wyrażają swoją wiarę. Bydgoski Orszak cieszył się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem.

Zapewne frekwencji nie zabraknie również i w sobotę. Po raz kolejny będzie okazja zobaczenia żywego wielbłąda – spod Lublina do Bydgoszczy przyjedzie do nas Gacek.

Podróżować będzie na nim Baltazar, grany przez pochodzącego z Ghany misjonarza Zgromadzenia Ducha Świętego Izaaka Antwi-Boasiako. W rolę Baltazara wcieli się już piąty raz, tak zżył się z Bydgoskim Orszakiem Trzech Króli, że specjalnie przyjeżdża do Bydgoszczy z Irlandii, gdzie obecnie mieszka.

 

- Jest to dla mnie niezwykłe przeżycie, bo w moim kraju orszaków nie ma. Rodzinna atmosfera i wspólne świętowanie to jest coś niesamowitego – mówi O. Izaak Antwi-Boasiako.

 

Tegoroczny Orszak rozpocznie się Msza Święta sprawowana w kościele ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich o godzinie 11:00. Przewodniczył będzie jej biskup Jan Tyrawa, który sprawuje patronat honorowy nad wydarzeniem. Około godziny 12:15 pochód wyruszy w kierunku Hali Sportowo-Widowiskowej ,,Łuczniczka”, gdzie dla uczestników przygotowane będzie przedstawienie.


Organizatorzy zapraszają całe rodziny, aby Święto Objawienia Pańskiego, spędzić w tym gronie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Grom Więcbork - Zawisza

  Ostatni mecz Zawiszy Bydgoszcz o punkty w 2018 roku był bardzo emocjonujący. Gra toczyła się bowiem do ostatniego gwizdka sędziego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego meczu, który dla naszych czytelników przygotowaliśmy.

 • Wielkie nerwy w Więcborku na zakończenie

  W ostatniej kolejce V ligi w tym roku Grom Więcbork podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze w tym sezonie plasują się w końcówce tabeli, ale w konfrontacji z rywalem chcieli się pokazać jak najlepiej, co sprawiło iż emocje temu spotkaniu towarzyszyły aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Wiadomości sportowe

 • Całbecki marszałkiem. Wygrał z Dombrowiczem

  W poniedziałek odbyła się I sesja sejmiku kadencji 2018-2023, w czasie której dokonano wyboru Zarządu Województwa oraz prezydium Sejmiku Województwa. Praktycznie został zrealizowany scenariusz jaki ustalono przy podpisywaniu porozumienia koalicyjnego PO i PSL. Do różnicy zdań doszło natomiast wśród bydgoskich radnych.

 • W jakim kierunku pójdzie Unia Europejska?

  Powoli zbliżamy się do wyborów do Parlamentu Europejskiego (maj 2019 roku). W Polsce będą one przede wszystkim sondażem na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi, pokazującymi realną siłę PiS i Koalicji Obywatelskiej. W skali UE gra toczy się jednak o coś zupełnie innego.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.