Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 07:21

Jutro (6 stycznia) przypada Święto Objawienia Pańskiego, bardziej popularnie znana jako ,,Trzech Króli”. W ostatnich latach polską tradycją, ale również bydgoską, stały się Orszaki Trzech Króli, żywe pochody, w trakcie który katolicy publicznie wyrażają swoją wiarę. Bydgoski Orszak cieszył się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem.

Zapewne frekwencji nie zabraknie również i w sobotę. Po raz kolejny będzie okazja zobaczenia żywego wielbłąda – spod Lublina do Bydgoszczy przyjedzie do nas Gacek.

Podróżować będzie na nim Baltazar, grany przez pochodzącego z Ghany misjonarza Zgromadzenia Ducha Świętego Izaaka Antwi-Boasiako. W rolę Baltazara wcieli się już piąty raz, tak zżył się z Bydgoskim Orszakiem Trzech Króli, że specjalnie przyjeżdża do Bydgoszczy z Irlandii, gdzie obecnie mieszka.

 

- Jest to dla mnie niezwykłe przeżycie, bo w moim kraju orszaków nie ma. Rodzinna atmosfera i wspólne świętowanie to jest coś niesamowitego – mówi O. Izaak Antwi-Boasiako.

 

Tegoroczny Orszak rozpocznie się Msza Święta sprawowana w kościele ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich o godzinie 11:00. Przewodniczył będzie jej biskup Jan Tyrawa, który sprawuje patronat honorowy nad wydarzeniem. Około godziny 12:15 pochód wyruszy w kierunku Hali Sportowo-Widowiskowej ,,Łuczniczka”, gdzie dla uczestników przygotowane będzie przedstawienie.


Organizatorzy zapraszają całe rodziny, aby Święto Objawienia Pańskiego, spędzić w tym gronie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Zagrożenia epidemiologicznego nie ma, ale zjawisko uchylania się od szczepień może niepokoić

  W ostatnich latach zauważalny jest wzrost liczby przypadków uchlania się rodziców od obowiązkowych szczepień ochronnych. Zdaniem służb sanitarnych w województwie kujawsko-pomorskiego obecnie zagrożenia epidemiologicznego nie ma, stąd też na razie nie grozi nam sytuacja jaka dotknęła chociażby Czechy. Nie oznacza to jednak, że takie zagrożenie w przyszłości nie może się pojawić.

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.