Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 07:21

Jutro (6 stycznia) przypada Święto Objawienia Pańskiego, bardziej popularnie znana jako ,,Trzech Króli”. W ostatnich latach polską tradycją, ale również bydgoską, stały się Orszaki Trzech Króli, żywe pochody, w trakcie który katolicy publicznie wyrażają swoją wiarę. Bydgoski Orszak cieszył się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem.

Zapewne frekwencji nie zabraknie również i w sobotę. Po raz kolejny będzie okazja zobaczenia żywego wielbłąda – spod Lublina do Bydgoszczy przyjedzie do nas Gacek.

Podróżować będzie na nim Baltazar, grany przez pochodzącego z Ghany misjonarza Zgromadzenia Ducha Świętego Izaaka Antwi-Boasiako. W rolę Baltazara wcieli się już piąty raz, tak zżył się z Bydgoskim Orszakiem Trzech Króli, że specjalnie przyjeżdża do Bydgoszczy z Irlandii, gdzie obecnie mieszka.

 

- Jest to dla mnie niezwykłe przeżycie, bo w moim kraju orszaków nie ma. Rodzinna atmosfera i wspólne świętowanie to jest coś niesamowitego – mówi O. Izaak Antwi-Boasiako.

 

Tegoroczny Orszak rozpocznie się Msza Święta sprawowana w kościele ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich o godzinie 11:00. Przewodniczył będzie jej biskup Jan Tyrawa, który sprawuje patronat honorowy nad wydarzeniem. Około godziny 12:15 pochód wyruszy w kierunku Hali Sportowo-Widowiskowej ,,Łuczniczka”, gdzie dla uczestników przygotowane będzie przedstawienie.


Organizatorzy zapraszają całe rodziny, aby Święto Objawienia Pańskiego, spędzić w tym gronie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.