Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 07:21

Jutro (6 stycznia) przypada Święto Objawienia Pańskiego, bardziej popularnie znana jako ,,Trzech Króli”. W ostatnich latach polską tradycją, ale również bydgoską, stały się Orszaki Trzech Króli, żywe pochody, w trakcie który katolicy publicznie wyrażają swoją wiarę. Bydgoski Orszak cieszył się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem.

Zapewne frekwencji nie zabraknie również i w sobotę. Po raz kolejny będzie okazja zobaczenia żywego wielbłąda – spod Lublina do Bydgoszczy przyjedzie do nas Gacek.

Podróżować będzie na nim Baltazar, grany przez pochodzącego z Ghany misjonarza Zgromadzenia Ducha Świętego Izaaka Antwi-Boasiako. W rolę Baltazara wcieli się już piąty raz, tak zżył się z Bydgoskim Orszakiem Trzech Króli, że specjalnie przyjeżdża do Bydgoszczy z Irlandii, gdzie obecnie mieszka.

 

- Jest to dla mnie niezwykłe przeżycie, bo w moim kraju orszaków nie ma. Rodzinna atmosfera i wspólne świętowanie to jest coś niesamowitego – mówi O. Izaak Antwi-Boasiako.

 

Tegoroczny Orszak rozpocznie się Msza Święta sprawowana w kościele ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich o godzinie 11:00. Przewodniczył będzie jej biskup Jan Tyrawa, który sprawuje patronat honorowy nad wydarzeniem. Około godziny 12:15 pochód wyruszy w kierunku Hali Sportowo-Widowiskowej ,,Łuczniczka”, gdzie dla uczestników przygotowane będzie przedstawienie.


Organizatorzy zapraszają całe rodziny, aby Święto Objawienia Pańskiego, spędzić w tym gronie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.