Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przejdzie nową trasą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 styczeń 2018 07:21

Jutro (6 stycznia) przypada Święto Objawienia Pańskiego, bardziej popularnie znana jako ,,Trzech Króli”. W ostatnich latach polską tradycją, ale również bydgoską, stały się Orszaki Trzech Króli, żywe pochody, w trakcie który katolicy publicznie wyrażają swoją wiarę. Bydgoski Orszak cieszył się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem.

Zapewne frekwencji nie zabraknie również i w sobotę. Po raz kolejny będzie okazja zobaczenia żywego wielbłąda – spod Lublina do Bydgoszczy przyjedzie do nas Gacek.

Podróżować będzie na nim Baltazar, grany przez pochodzącego z Ghany misjonarza Zgromadzenia Ducha Świętego Izaaka Antwi-Boasiako. W rolę Baltazara wcieli się już piąty raz, tak zżył się z Bydgoskim Orszakiem Trzech Króli, że specjalnie przyjeżdża do Bydgoszczy z Irlandii, gdzie obecnie mieszka.

 

- Jest to dla mnie niezwykłe przeżycie, bo w moim kraju orszaków nie ma. Rodzinna atmosfera i wspólne świętowanie to jest coś niesamowitego – mówi O. Izaak Antwi-Boasiako.

 

Tegoroczny Orszak rozpocznie się Msza Święta sprawowana w kościele ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich o godzinie 11:00. Przewodniczył będzie jej biskup Jan Tyrawa, który sprawuje patronat honorowy nad wydarzeniem. Około godziny 12:15 pochód wyruszy w kierunku Hali Sportowo-Widowiskowej ,,Łuczniczka”, gdzie dla uczestników przygotowane będzie przedstawienie.


Organizatorzy zapraszają całe rodziny, aby Święto Objawienia Pańskiego, spędzić w tym gronie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Na Kujawach mamy mistrza świata w wiosłowaniu na ergometrze

  W niedzielnych Mistrzostwa Świata seniorów, weteranów i młodzieżowców do 23 lat, odbywających się w Aleksandrii (Stany Zjednoczone) Artur Mikołajczewski z KW Gopło Kruszwica zwyciężył w wadze lekkiej na ergometrze, uzyskując tym samym tytuł mistrza świata.

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Niemiecka sieć zwiększy pracownikom wynagrodzenia

  Od marca pracownicy sieci Lidl będą zarabiać o 9,3% więcej – początkujący pracownicy zarabiać będą od 2,8 tys. do 3,55 tys. zł brutto (zależne od lokalizacji sklepu). Czy ten ruch niemieckiej sieci handlowej, to prognostyk problemów na rynku pracownika?

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.