Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanka Sobecka na tropie kolejnego spisku

Posłanka Sobecka na tropie kolejnego spisku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 luty 2018 14:46

Siedzibą Krajowej Administracji Skarbowej w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoszcz, ale centrum zarządzania podległej jej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego jest Toruń. Zdaniem toruńskiej posłanki Anny Sobeckiej, trwają zakulisowe zagrania, aby tę instytucję przenieść do Bydgoszczy.

 

Szanowny Panie Ministrze, według nieoficjalnych doniesień, Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy oraz współpracujące z nim komórki organizacyjne, są celowo osłabiane kadrowo, żeby wykazać ich niską skuteczność. Powyższe działania mają w konsekwencji doprowadzić do przeniesienia jego siedziby do Bydgoszczy. Regionalne media informują, że istnieją obawy iż jest to celowe działania bydgoskich lobbystów, którym zależy, aby siedziba Urzędu znajdowała się właśnie w ich mieście – napisała posłanka Anna Sobecka (PiS), do Ministra Finansów.

 

Nie jest to pierwszy ,,spisek” antytoruński, który ujawnia posłanka Anna Sobecka. W ostatnim czasie sugerowała, że nowe kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej zdecydowało się przenieść z Torunia dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, które w tamtym mieście miał ustanowić poprzedni minister Antoni Macierewicz. Jak się później okazało, o lokalizacji dowództwa WOT w Bydgoszczy zdecydował już w listopadzie właśnie minister Macierewicz. Posłanka Sobecka zatem w swojej interpelacji przedstawiła nie w pełni potwierdzone informacje.

 

W tym wypadku, pisząc o Urzędzie Celno-Skarbowym posłanka opiera się o nieoficjalne informacje, których prawdopodobieństwo jest zawsze ciężko ocenić.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.