Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanka Sobecka na tropie kolejnego spisku

Posłanka Sobecka na tropie kolejnego spisku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 luty 2018 14:46

Siedzibą Krajowej Administracji Skarbowej w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoszcz, ale centrum zarządzania podległej jej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego jest Toruń. Zdaniem toruńskiej posłanki Anny Sobeckiej, trwają zakulisowe zagrania, aby tę instytucję przenieść do Bydgoszczy.

 

Szanowny Panie Ministrze, według nieoficjalnych doniesień, Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy oraz współpracujące z nim komórki organizacyjne, są celowo osłabiane kadrowo, żeby wykazać ich niską skuteczność. Powyższe działania mają w konsekwencji doprowadzić do przeniesienia jego siedziby do Bydgoszczy. Regionalne media informują, że istnieją obawy iż jest to celowe działania bydgoskich lobbystów, którym zależy, aby siedziba Urzędu znajdowała się właśnie w ich mieście – napisała posłanka Anna Sobecka (PiS), do Ministra Finansów.

 

Nie jest to pierwszy ,,spisek” antytoruński, który ujawnia posłanka Anna Sobecka. W ostatnim czasie sugerowała, że nowe kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej zdecydowało się przenieść z Torunia dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, które w tamtym mieście miał ustanowić poprzedni minister Antoni Macierewicz. Jak się później okazało, o lokalizacji dowództwa WOT w Bydgoszczy zdecydował już w listopadzie właśnie minister Macierewicz. Posłanka Sobecka zatem w swojej interpelacji przedstawiła nie w pełni potwierdzone informacje.

 

W tym wypadku, pisząc o Urzędzie Celno-Skarbowym posłanka opiera się o nieoficjalne informacje, których prawdopodobieństwo jest zawsze ciężko ocenić.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.