Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanka Sobecka na tropie kolejnego spisku

Posłanka Sobecka na tropie kolejnego spisku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 luty 2018 14:46

Siedzibą Krajowej Administracji Skarbowej w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoszcz, ale centrum zarządzania podległej jej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego jest Toruń. Zdaniem toruńskiej posłanki Anny Sobeckiej, trwają zakulisowe zagrania, aby tę instytucję przenieść do Bydgoszczy.

 

Szanowny Panie Ministrze, według nieoficjalnych doniesień, Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy oraz współpracujące z nim komórki organizacyjne, są celowo osłabiane kadrowo, żeby wykazać ich niską skuteczność. Powyższe działania mają w konsekwencji doprowadzić do przeniesienia jego siedziby do Bydgoszczy. Regionalne media informują, że istnieją obawy iż jest to celowe działania bydgoskich lobbystów, którym zależy, aby siedziba Urzędu znajdowała się właśnie w ich mieście – napisała posłanka Anna Sobecka (PiS), do Ministra Finansów.

 

Nie jest to pierwszy ,,spisek” antytoruński, który ujawnia posłanka Anna Sobecka. W ostatnim czasie sugerowała, że nowe kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej zdecydowało się przenieść z Torunia dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, które w tamtym mieście miał ustanowić poprzedni minister Antoni Macierewicz. Jak się później okazało, o lokalizacji dowództwa WOT w Bydgoszczy zdecydował już w listopadzie właśnie minister Macierewicz. Posłanka Sobecka zatem w swojej interpelacji przedstawiła nie w pełni potwierdzone informacje.

 

W tym wypadku, pisząc o Urzędzie Celno-Skarbowym posłanka opiera się o nieoficjalne informacje, których prawdopodobieństwo jest zawsze ciężko ocenić.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.