Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpisano przetarg na budowę basenu Astorii

Rozpisano przetarg na budowę basenu Astorii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 luty 2018 11:29

Po dawnej Astorii przy ulicy Królowej Jadwigi pozostał wielki pusty plac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do 31 stycznia 2020 roku w tym miejscu powstanie nowoczesny basen olimpijski. Koszt inwestycji szacuje się na 100 mln zł, z czego 25 mln zł dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Budowa basenu olimpijskiego przy ulicy Królowej Jadwigi jest jedną z inwestycji, której rozpoczęcie zaplanowano w bieżącym roku. Obiekt dodatkowo będzie hangarem na sprzęt pływający, na czym zyskają bydgoskie kluby sportowe.

 

Basen będzie miał długość 50 metrów i szerokość 25 metrów, z dziesięcioma torami. Ruchomy pomost pozwoli na podzielenie basenu na dwa mniejsze. Wewnątrz obiektu znajdzie się widownia na 450 osób. Powstanie również sala rozgrzewkowa, siłownia oraz salon odnowy biologicznej.

 

Wczoraj Urząd Miasta ogłosił przetarg ograniczony na wykonanie robót budowlanych, które zakończyć powinny się najpóźniej do 31 stycznia 2020 roku. Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu powinny do 2 marca złożyć wniosek o udział w postępowaniu. Następnie Miasto Bydgoszcz po analizie kondycji zainteresowanych przetargiem, zaprosi do złożenia ofert wybrane podmioty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • PO z PSL próbują wprowadzić egzotyczny podział województwa na okręgi

  Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.