Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpisano przetarg na budowę basenu Astorii

Rozpisano przetarg na budowę basenu Astorii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 luty 2018 11:29

Po dawnej Astorii przy ulicy Królowej Jadwigi pozostał wielki pusty plac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do 31 stycznia 2020 roku w tym miejscu powstanie nowoczesny basen olimpijski. Koszt inwestycji szacuje się na 100 mln zł, z czego 25 mln zł dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Budowa basenu olimpijskiego przy ulicy Królowej Jadwigi jest jedną z inwestycji, której rozpoczęcie zaplanowano w bieżącym roku. Obiekt dodatkowo będzie hangarem na sprzęt pływający, na czym zyskają bydgoskie kluby sportowe.

 

Basen będzie miał długość 50 metrów i szerokość 25 metrów, z dziesięcioma torami. Ruchomy pomost pozwoli na podzielenie basenu na dwa mniejsze. Wewnątrz obiektu znajdzie się widownia na 450 osób. Powstanie również sala rozgrzewkowa, siłownia oraz salon odnowy biologicznej.

 

Wczoraj Urząd Miasta ogłosił przetarg ograniczony na wykonanie robót budowlanych, które zakończyć powinny się najpóźniej do 31 stycznia 2020 roku. Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu powinny do 2 marca złożyć wniosek o udział w postępowaniu. Następnie Miasto Bydgoszcz po analizie kondycji zainteresowanych przetargiem, zaprosi do złożenia ofert wybrane podmioty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Twórcy awansu spotkali się podsumować sezon

  W poniedziałek w klubie Soda odbyło się spotkanie piłkarzy Zawiszy, zespołu trenerskiego oraz działaczy Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawiszy”, a także sponsorów klubu. W luźnej atmosferze podsumowano zakończony awansem do V ligi sezon. Wzajemnie wszyscy mobilizowali się również do osiągnięcia nowego celu, jakim ma być awans do IV ligi w sezonie 2018/2019.

 • Piłkarski portret kujawsko-pomorskiego

  Dzisiaj w Rosji rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które najprawdopodobniej przez najbliższy miesiąc będą dominującym tematem w przestrzenni publicznej. Na pewno tak się stanie jak sukcesy odnosić będą biało-czerwoni. A jak wygląda z uprawieniem piłki nożnej w województwie kujawsko-pomorskim?

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Minister rolnictwa z okręgu toruńsko-włocławskiego

  W poniedziałek wieczorem niespodziewanie do dymisji podał się minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Odejście z funkcji tłumaczył powodami osobistymi. Na czele resortu rolnictwa ma stanąć poseł Jan Krzysztof Ardanowski, związany z województwem kujawsko-pomorskim, a dokładniej okręgiem toruńsko-włocławskim.

 • Zdaniem Komisarza Wyborczego województwo podzielone na okręgi niezgodnie z prawem

  28 maja Sejmik Województwa dokonał podziału województwa na okręgi wyborcze, zgodnie z koncepcja negatywnie ocenioną przez Radę Miasta Bydgoszczy. Zdaniem Komisarza Wyborczego uchwalony podział na okręgi narusza prawo, dlatego wezwał on Sejmik Województwa do usunięcia naruszenia.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.