Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpisano przetarg na budowę basenu Astorii

Rozpisano przetarg na budowę basenu Astorii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 luty 2018 11:29

Po dawnej Astorii przy ulicy Królowej Jadwigi pozostał wielki pusty plac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do 31 stycznia 2020 roku w tym miejscu powstanie nowoczesny basen olimpijski. Koszt inwestycji szacuje się na 100 mln zł, z czego 25 mln zł dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Budowa basenu olimpijskiego przy ulicy Królowej Jadwigi jest jedną z inwestycji, której rozpoczęcie zaplanowano w bieżącym roku. Obiekt dodatkowo będzie hangarem na sprzęt pływający, na czym zyskają bydgoskie kluby sportowe.

 

Basen będzie miał długość 50 metrów i szerokość 25 metrów, z dziesięcioma torami. Ruchomy pomost pozwoli na podzielenie basenu na dwa mniejsze. Wewnątrz obiektu znajdzie się widownia na 450 osób. Powstanie również sala rozgrzewkowa, siłownia oraz salon odnowy biologicznej.

 

Wczoraj Urząd Miasta ogłosił przetarg ograniczony na wykonanie robót budowlanych, które zakończyć powinny się najpóźniej do 31 stycznia 2020 roku. Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu powinny do 2 marca złożyć wniosek o udział w postępowaniu. Następnie Miasto Bydgoszcz po analizie kondycji zainteresowanych przetargiem, zaprosi do złożenia ofert wybrane podmioty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.