Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpisano przetarg na budowę basenu Astorii

Rozpisano przetarg na budowę basenu Astorii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 luty 2018 11:29

Po dawnej Astorii przy ulicy Królowej Jadwigi pozostał wielki pusty plac. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do 31 stycznia 2020 roku w tym miejscu powstanie nowoczesny basen olimpijski. Koszt inwestycji szacuje się na 100 mln zł, z czego 25 mln zł dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Budowa basenu olimpijskiego przy ulicy Królowej Jadwigi jest jedną z inwestycji, której rozpoczęcie zaplanowano w bieżącym roku. Obiekt dodatkowo będzie hangarem na sprzęt pływający, na czym zyskają bydgoskie kluby sportowe.

 

Basen będzie miał długość 50 metrów i szerokość 25 metrów, z dziesięcioma torami. Ruchomy pomost pozwoli na podzielenie basenu na dwa mniejsze. Wewnątrz obiektu znajdzie się widownia na 450 osób. Powstanie również sala rozgrzewkowa, siłownia oraz salon odnowy biologicznej.

 

Wczoraj Urząd Miasta ogłosił przetarg ograniczony na wykonanie robót budowlanych, które zakończyć powinny się najpóźniej do 31 stycznia 2020 roku. Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu powinny do 2 marca złożyć wniosek o udział w postępowaniu. Następnie Miasto Bydgoszcz po analizie kondycji zainteresowanych przetargiem, zaprosi do złożenia ofert wybrane podmioty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.