Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkoda w grze o PESA

Skoda w grze o PESA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 00:06

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż PESA Bydgoszcz kończy się czas – banki które w ubiegłym roku pozwoliły utrzymać płynność finansową firmy, oczekują pozyskania do końca roku partnera strategicznego. Jak informuje Puls Biznesu – w grze zostały dwa podmioty.

Pierwszy to Polski Fundusz Rozwoju, którego wejścia w PESA oznaczałoby w praktyce nacjonalizację fabryki.

 

Poważne zainteresowanie przejęciem akcji PESA, według informacji Pulsu Biznesu, wyraża spółka Skoda Transportation. Zdaniem redaktor PB Katarzyny Kaprczyńskiej, wejście do PESA czeskiego kapitału mogłoby dać większe szanse rozwojowe niż nacjonalizacja w oparciu o Polski Fundusz Rozwoju.

 

Jeszcze do niedawna spekulowano, iż Skoda zostanie przejęta przez kapitał z Chin. Puls Biznesu rozwiewa je jednak wskazując, że Skoda została w ostatnim czasie mocno doinwestowana przez czeskich biznesmenów.

 

Spekuluje się, że Polski Fundusz Rozwoju w PESA włożyć mógłby 300 mln zł, z czego jednak 200 mln zł poszłoby na spłatę pożyczki udzielonej przez konsorcjum polskich banków na czele z bankiem PKO BP.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • Na ulicach powoli budowany jest klimat Mistrzostwa Świata

  W przyszły czwartek (23 maja) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20, których organizatorem jest Polska. Tego dnia na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii w ramach rozgrywek grupy B podejmie Ekwador. W czwartek rozegrane zostaną łącznie cztery spotkania.

  Etykiety: Fifa

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Kiedy powstanie droga ekspresowa S-5?

  Pytanie na które odpowiedzi zapewne nie zna nikt, z punktu widzenia formalnego najpóźniej oddany odcinek, po renegocjacjach , powinien być do 12 czerwca 2020 roku – mowa odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn, w ramach którego powstaje widowiskowy most nad Brdą. Według pierwotnej umowy jesteśmy już 4 dni po planowanym terminie zakończenia robót.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.