Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkoda w grze o PESA

Skoda w grze o PESA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 00:06

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż PESA Bydgoszcz kończy się czas – banki które w ubiegłym roku pozwoliły utrzymać płynność finansową firmy, oczekują pozyskania do końca roku partnera strategicznego. Jak informuje Puls Biznesu – w grze zostały dwa podmioty.

Pierwszy to Polski Fundusz Rozwoju, którego wejścia w PESA oznaczałoby w praktyce nacjonalizację fabryki.

 

Poważne zainteresowanie przejęciem akcji PESA, według informacji Pulsu Biznesu, wyraża spółka Skoda Transportation. Zdaniem redaktor PB Katarzyny Kaprczyńskiej, wejście do PESA czeskiego kapitału mogłoby dać większe szanse rozwojowe niż nacjonalizacja w oparciu o Polski Fundusz Rozwoju.

 

Jeszcze do niedawna spekulowano, iż Skoda zostanie przejęta przez kapitał z Chin. Puls Biznesu rozwiewa je jednak wskazując, że Skoda została w ostatnim czasie mocno doinwestowana przez czeskich biznesmenów.

 

Spekuluje się, że Polski Fundusz Rozwoju w PESA włożyć mógłby 300 mln zł, z czego jednak 200 mln zł poszłoby na spłatę pożyczki udzielonej przez konsorcjum polskich banków na czele z bankiem PKO BP.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

  • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

    Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

  • Co dalej z drogą wodną E-70?

    Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.