Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKOD plakatami przypomina o sprawie Trybunału Konstytucyjnego

KOD plakatami przypomina o sprawie Trybunału Konstytucyjnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 16 marzec 2018 07:57

W ubiegłym tygodniu na bydgoskich ulicach pojawiły się plakaty, mające na celu przypominać, że przed dwoma laty, w opinii Komitetu Obrony Demokracji, doszło do złamania konstytucji. Publikację przygotował KOD – nie są to jednak wielkie bilbordy, bowiem jak przyznaje ta organizacja, finansowana jest tylko ze składek członków.

Pieniędzy wystarczyło na obklejenie w centrum miasta tylko słupów należących do Centrum Promocji i Reklamy ReMedia. Na jednym z plakatu pojawia się informacja o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016, który uznał ustawę parlamentu wprowadzającą zmiany w zasadach funkcjonowaniu Trybunału Konstytucyjnego, jest niezgodna z konstytucją.

 

 

 

Drugi z plakatów przedstawia natomiast uchwałę krakowskich sędziów, którzy wyrażają dezaprobatę wobec działań ministra sprawiedliwości i parlamentu w stosunku do sądów powszechnych - Wzywamy władze państwowe do zaprzestania: działań niszczących fundamenty demokratycznego państwa prawa, podporządkowywania sądownictwa politycznym ośrodkom decyzyjnym oraz do zakończenia kampanii pomówień przeciwko sędziom.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas