Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj wieczorem droga krzyżowa ,,W jej oczach”

Dzisiaj wieczorem droga krzyżowa ,,W jej oczach”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 marzec 2018 00:45

O godzinie 19:30 z bydgoskiej katedry wyruszy zorganizowana przez młodzież droga krzyżowa. Podobnie jak w ubiegłym roku, nie będzie to jednak typowe nabożeństwo, ale mająca na celu poruszać inscenizacja.

 

W ubiegłym roku ,,Jesteś moją pasją” okazało się bardzo widowiskowym wydarzeniem. Idący przez Stary Rynek, w obdartej szacie, cały pokrwawiony, Jezus Chrystus, w którego wcielił się o. Maciej Sierzputowski, prowadzony przez zamaskowanych mężczyzn, którzy dawali od czasu do czasu wyraz swojej brutalności, bijąc bez opamiętania. Za tym podążał cały tłum chcących bliżej przeżyć okres Wielkiego Postu.

 

 

Również podobną formułę zobaczymy dzisiaj, nie będzie to jednak powtórka z ubiegłego roku, bowiem na ten rok przygotowany nowy scenariusz. Twórcom zależy przede wszystkim, aby była to współczesna wersja pasji, oddająca problemy z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież i świat. Jego szczegóły nie są jednak nikomu, poza odtwórcami znane. Poznamy go dopiero wieczorem. W dzieło zaangażowane jest około 150 wolontariuszy.

 

Finał drogi krzyżowej planowany jest w parafii pw. Świętej Trójcy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

  • Duże ryzyko wystąpienia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym województwie

    Istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia ogniska zakażenia ASF w naszym województwie, co wiązać może się z dużymi stratami, bowiem unijne przepisy sanitarne wymagają wybicia całych stad zwierząt hodowlanych. Mięso z regionów, w których stwierdzono ogniska ASF, nie jest natomiast zbyt chętnie kupowane przez producentów żywności.

Wiadomości z regionu

Śledź nas