Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj wieczorem droga krzyżowa ,,W jej oczach”

Dzisiaj wieczorem droga krzyżowa ,,W jej oczach”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 marzec 2018 00:45

O godzinie 19:30 z bydgoskiej katedry wyruszy zorganizowana przez młodzież droga krzyżowa. Podobnie jak w ubiegłym roku, nie będzie to jednak typowe nabożeństwo, ale mająca na celu poruszać inscenizacja.

 

W ubiegłym roku ,,Jesteś moją pasją” okazało się bardzo widowiskowym wydarzeniem. Idący przez Stary Rynek, w obdartej szacie, cały pokrwawiony, Jezus Chrystus, w którego wcielił się o. Maciej Sierzputowski, prowadzony przez zamaskowanych mężczyzn, którzy dawali od czasu do czasu wyraz swojej brutalności, bijąc bez opamiętania. Za tym podążał cały tłum chcących bliżej przeżyć okres Wielkiego Postu.

 

 

Również podobną formułę zobaczymy dzisiaj, nie będzie to jednak powtórka z ubiegłego roku, bowiem na ten rok przygotowany nowy scenariusz. Twórcom zależy przede wszystkim, aby była to współczesna wersja pasji, oddająca problemy z jakimi boryka się dzisiejsza młodzież i świat. Jego szczegóły nie są jednak nikomu, poza odtwórcami znane. Poznamy go dopiero wieczorem. W dzieło zaangażowane jest około 150 wolontariuszy.

 

Finał drogi krzyżowej planowany jest w parafii pw. Świętej Trójcy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas