Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje nie jeżdżą po Babiej Wsi, a inwestor nie sporządził nadal ekspertyzy

Tramwaje nie jeżdżą po Babiej Wsi, a inwestor nie sporządził nadal ekspertyzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 kwiecień 2018 11:02
Tramwaje nie jeżdżą po Babiej Wsi, a inwestor nie sporządził nadal ekspertyzy Fot: Bogusław Białas

W listopadzie na Babiej Wsi doszło do osunięcia się jezdni oraz do popękania budynków mieszkalnych, przy tej okazji została uszkodzona również instalacja gazowa – wszystko za sprawą budowy wieżowca Nordic Astrum, która znajduje się cały czas na etapie fundamentów. Prezydent kilka dni temu zawiadomił prokuraturę.

Również kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zdecydował się ze względów bezpieczeństwa zawiesić ruch tramwajowy. Pojazdy szynowe zastępują autobusy jeżdżące ulicą Toruńską. Dziennie, jak szacują drogowcy, komunikacja zastępcza kosztuje miasto blisko 2 tys. zł. ZDMiKP będzie próbował tymi kosztami obarczyć inwestora.

 

Gdy w ubiegłym roku doszło do osunięcia się jezdni inwestor zobowiązał się zlecić wykonanie ekspertyzy, która nie została jednak odpowiedzialnym za bezpieczeństwo służbom dostarczona do dzisiaj.

 

Prezydent Rafał Bruski zdecydował się złożyć przeciwko inwestorowi zawiadomienie do prokuratury z artykułu 163 Kodeksu karnego – doprowadzenia do zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas