Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje nie jeżdżą po Babiej Wsi, a inwestor nie sporządził nadal ekspertyzy

Tramwaje nie jeżdżą po Babiej Wsi, a inwestor nie sporządził nadal ekspertyzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 kwiecień 2018 11:02
Tramwaje nie jeżdżą po Babiej Wsi, a inwestor nie sporządził nadal ekspertyzy Fot: Bogusław Białas

W listopadzie na Babiej Wsi doszło do osunięcia się jezdni oraz do popękania budynków mieszkalnych, przy tej okazji została uszkodzona również instalacja gazowa – wszystko za sprawą budowy wieżowca Nordic Astrum, która znajduje się cały czas na etapie fundamentów. Prezydent kilka dni temu zawiadomił prokuraturę.

Również kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zdecydował się ze względów bezpieczeństwa zawiesić ruch tramwajowy. Pojazdy szynowe zastępują autobusy jeżdżące ulicą Toruńską. Dziennie, jak szacują drogowcy, komunikacja zastępcza kosztuje miasto blisko 2 tys. zł. ZDMiKP będzie próbował tymi kosztami obarczyć inwestora.

 

Gdy w ubiegłym roku doszło do osunięcia się jezdni inwestor zobowiązał się zlecić wykonanie ekspertyzy, która nie została jednak odpowiedzialnym za bezpieczeństwo służbom dostarczona do dzisiaj.

 

Prezydent Rafał Bruski zdecydował się złożyć przeciwko inwestorowi zawiadomienie do prokuratury z artykułu 163 Kodeksu karnego – doprowadzenia do zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu