Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraca temat refundacji invitro

Wraca temat refundacji invitro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 kwiecień 2018 11:10

W czwartek radni Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystąpili do prezydenta Rafała Bruskiego z wnioskiem o rozpoczęcie prac nad miejskim projektem refundacji procedury invitro. Będzie to w bydgoskim samorządzie drugie podejście do tej sprawy.

 

Przed rokiem na wniosek partii Nowoczesna Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła program refundacji procedury invitro dla mieszkańców Bydgoszczy. Wątpliwości prawne miał jednak wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który w maju uchwalony przez bydgoskich radnych program uchylił. Bydgoski samorząd decyzje wojewody zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ten jednak zgodził się z argumentacją wojewody. Główny zarzut skutkujący unieważnieniem uchwały, to wymóg ustawowy, aby programy zdrowotne opracowywały jednostki samorządu terytorialnego na podstawie map potrzeb zdrowotnych. W tym wypadku był to projekt obywatelski.

 

Radni koalicji PO – SLD Lewica Razem chcą uniknąć możliwości podnoszenia tego zarzutu, dlatego wnioskują do prezydenta Rafała Bruskiego, który dysponuje całym aparatem umożliwiającym opracowanie programu profilaktyki zdrowotnej, aby przygotował kolejny projekt uchwały wprowadzający w Bydgoszczy refundację invitro.

 

Prezydent wstępnie pozytywnie ocenił inicjatywę radnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Włosi pokonują Ekwador

  Stadion Zawiszy był w niedziele areną pojedynku, która zakończyła się dla reprezentacji Włoch wywalczeniem awansu. Mniej szczęścia Bydgoszcz przynosi mistrzom Ameryki Południowej Ekwadorczykom, którzy po czwartkowym remisie z Japonią, w niedzielę musieli przegryźć gorycz porażki. Takie są jednak prawa sportu.

 • Drugi remis na stadionie Zawiszy

  Sobota to trzeci dzień Mistrzostw Świata U-20, na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentacja Panamy zmierzyła się z Mali. Faworytem tego spotkania byli Malijczycy, którzy też lepiej się prezentowali, ale jak to bywa w sporcie, nie zawsze musi się to przełożyć na wynik końcowy.

  Etykiety: Fifa U20

Wiadomości sportowe

 • Episkopat: Nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom

  Przestępstwa te „przysłoniły blask Ewangelii takim mrokiem, jakiego nie znały nawet wieki prześladowań” - te słowa papieża Benedykta XVI cytowane są w dzisiejszym liście odczytywanym we wszystkich parafiach, w którym podnoszona jest sprawa czynów pedofilskich, jakich mogli dopuścić się księżą. Publikujemy treść całego listu.

  Etykiety: Episkopat
 • Frekwencja to nasz wspólny interes

  Zachęcanie do licznego udziału w wyborach to na pewno rzecz ważna z punktu rozwoju obywatelskości i demokracji. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego frekwencja ma znaczenie szczególne, bowiem okręgi nie mają ustalonej ,,odgórnie” liczby mandatów. Od tego jak licznie pójdziemy w niedzielę (26 maja) na wybory, zależeć będzie liczba reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.