Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraca temat refundacji invitro

Wraca temat refundacji invitro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 kwiecień 2018 11:10

W czwartek radni Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystąpili do prezydenta Rafała Bruskiego z wnioskiem o rozpoczęcie prac nad miejskim projektem refundacji procedury invitro. Będzie to w bydgoskim samorządzie drugie podejście do tej sprawy.

 

Przed rokiem na wniosek partii Nowoczesna Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła program refundacji procedury invitro dla mieszkańców Bydgoszczy. Wątpliwości prawne miał jednak wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który w maju uchwalony przez bydgoskich radnych program uchylił. Bydgoski samorząd decyzje wojewody zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ten jednak zgodził się z argumentacją wojewody. Główny zarzut skutkujący unieważnieniem uchwały, to wymóg ustawowy, aby programy zdrowotne opracowywały jednostki samorządu terytorialnego na podstawie map potrzeb zdrowotnych. W tym wypadku był to projekt obywatelski.

 

Radni koalicji PO – SLD Lewica Razem chcą uniknąć możliwości podnoszenia tego zarzutu, dlatego wnioskują do prezydenta Rafała Bruskiego, który dysponuje całym aparatem umożliwiającym opracowanie programu profilaktyki zdrowotnej, aby przygotował kolejny projekt uchwały wprowadzający w Bydgoszczy refundację invitro.

 

Prezydent wstępnie pozytywnie ocenił inicjatywę radnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu