Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraca temat refundacji invitro

Wraca temat refundacji invitro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 kwiecień 2018 11:10

W czwartek radni Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystąpili do prezydenta Rafała Bruskiego z wnioskiem o rozpoczęcie prac nad miejskim projektem refundacji procedury invitro. Będzie to w bydgoskim samorządzie drugie podejście do tej sprawy.

 

Przed rokiem na wniosek partii Nowoczesna Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła program refundacji procedury invitro dla mieszkańców Bydgoszczy. Wątpliwości prawne miał jednak wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który w maju uchwalony przez bydgoskich radnych program uchylił. Bydgoski samorząd decyzje wojewody zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ten jednak zgodził się z argumentacją wojewody. Główny zarzut skutkujący unieważnieniem uchwały, to wymóg ustawowy, aby programy zdrowotne opracowywały jednostki samorządu terytorialnego na podstawie map potrzeb zdrowotnych. W tym wypadku był to projekt obywatelski.

 

Radni koalicji PO – SLD Lewica Razem chcą uniknąć możliwości podnoszenia tego zarzutu, dlatego wnioskują do prezydenta Rafała Bruskiego, który dysponuje całym aparatem umożliwiającym opracowanie programu profilaktyki zdrowotnej, aby przygotował kolejny projekt uchwały wprowadzający w Bydgoszczy refundację invitro.

 

Prezydent wstępnie pozytywnie ocenił inicjatywę radnych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas