Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem posła wojewoda mógł popełnić przestępstwo na szkodę Bydgoszczy

Zdaniem posła wojewoda mógł popełnić przestępstwo na szkodę Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 kwiecień 2018 16:47

Zawiadomienie do prokuratury przeciwko wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi złożył poseł Paweł Olszewski. Chodzi o sprawę wywłaszczenia tartaku przy ulicy Ujejskiego, czego nie dokonano do dzisiaj, przez co w miejscu stoi budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej i jeżeli w tej sprawie nie pojawi się przełom, zagrożone może być dofinansowanie unijne.

 

Zdaniem posła Pawła Olszewskiego wojewoda powinien dokonać egzekucji najpóźniej przed końcem listopada ubiegłego roku - Pomimo wielokrotnych interwencji Prezydenta Miasta Bydgoszczy do dnia dzisiejszego egzekucja nie została przeprowadzona. Okoliczność ta naraża mieszkańców Bydgoszczy na utrudnienia w ruchu drogowym oraz w prowadzeniu działalności gospodarczej w obszarze objętym inwestycją. Miasto Bydgoszcz było zmuszone wydłużyć umowę z wykonawcą co skutkować może powstaniem dodatkowych, nieplanowanych wydatków ze środków publicznych. - czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia, które skierował do prokuratury parlamentarzysta.

 

Według posła Olszewskiego wojewoda mógł dopuścić się tym samym przestępstwa z artykułu 231 kodeksu karnego – niedopełnienia obowiązków wynikających z uprawnień na szkodę interesu publicznego.

 

- Jak Państwo doskonale wiecie, ze względu na opieszałość wojewody, II etap budowy Trasy Uniwersyteckiej nie jest realizowany zgodnie z harmonogramem. Dzieje się tak pomimo faktu, że Miasto Bydgoszcz dopełniło wszelkich obowiązków ustawowych włącznie z wypłatą ponad 2 mln zł odszkodowań dla właścicieli nieruchomości. Bezczynność Wojewody jest w tym temacie porażająca - komentuje poseł Paweł Olszewski.

 

Oświadzenie wojewody:

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu