Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem posła wojewoda mógł popełnić przestępstwo na szkodę Bydgoszczy

Zdaniem posła wojewoda mógł popełnić przestępstwo na szkodę Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 kwiecień 2018 16:47

Zawiadomienie do prokuratury przeciwko wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi złożył poseł Paweł Olszewski. Chodzi o sprawę wywłaszczenia tartaku przy ulicy Ujejskiego, czego nie dokonano do dzisiaj, przez co w miejscu stoi budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej i jeżeli w tej sprawie nie pojawi się przełom, zagrożone może być dofinansowanie unijne.

 

Zdaniem posła Pawła Olszewskiego wojewoda powinien dokonać egzekucji najpóźniej przed końcem listopada ubiegłego roku - Pomimo wielokrotnych interwencji Prezydenta Miasta Bydgoszczy do dnia dzisiejszego egzekucja nie została przeprowadzona. Okoliczność ta naraża mieszkańców Bydgoszczy na utrudnienia w ruchu drogowym oraz w prowadzeniu działalności gospodarczej w obszarze objętym inwestycją. Miasto Bydgoszcz było zmuszone wydłużyć umowę z wykonawcą co skutkować może powstaniem dodatkowych, nieplanowanych wydatków ze środków publicznych. - czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia, które skierował do prokuratury parlamentarzysta.

 

Według posła Olszewskiego wojewoda mógł dopuścić się tym samym przestępstwa z artykułu 231 kodeksu karnego – niedopełnienia obowiązków wynikających z uprawnień na szkodę interesu publicznego.

 

- Jak Państwo doskonale wiecie, ze względu na opieszałość wojewody, II etap budowy Trasy Uniwersyteckiej nie jest realizowany zgodnie z harmonogramem. Dzieje się tak pomimo faktu, że Miasto Bydgoszcz dopełniło wszelkich obowiązków ustawowych włącznie z wypłatą ponad 2 mln zł odszkodowań dla właścicieli nieruchomości. Bezczynność Wojewody jest w tym temacie porażająca - komentuje poseł Paweł Olszewski.

 

Oświadzenie wojewody:

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

  • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

    Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu