Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmiany w Polskim Radiu PiK

Zmiany w Polskim Radiu PiK

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 lipiec 2018 07:11

Radio PiK ma od poniedziałku nową strukturę organizacyjną, która wprowadza nowe stanowisko dyrektorskie ds. informacji i nowych mediów, czyli z nadzorem nad serwisami informacyjnymi. Na to stanowisko powołany został były redaktor naczelny ,,Tygodnika Bydgoskiego” (praktycznie miesięcznika).

 

Do tej pory pełniąca jednocześnie obowiązki prezesa radia oraz redaktora naczelnego Joanna Kuligowska-Roszak miała pod sobą dwóch dyrektorów: dyrektora programu oraz dyrektora produkcji. W opublikowanej w poniedziałek strukturze organizacyjnej, powołane zostało pod dyrektorem programu stanowisko zastępcy dyrektora programu ds. informacji i nowych mediów. Ten wicedyrektor bezpośrednio sprawuje nadzór nad redakcją informacyjną.

 

Obowiązki te powierzono Michałowi Jędryce, który do tej pory związany był ze wspomnianym wcześnie miesięcznikiem, jednocześnie pracując też w radiu, co budziło obawy o konflikt interesów. W sobotę oficjalnie z funkcji naczelnego prywatnego miesięcznika zrezygnował, natomiast w poniedziałek został powołany na stanowisko dyrektorskie.

 

Wiele osób w środowisku medialnym zadaje sobie pytanie, czy wpłynie to na funkcjonowanie serwisów informacyjnych Radia PiK.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu