Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDwie oferty na egzekucję tartaku

Dwie oferty na egzekucję tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 lipiec 2018 15:18

Krzysztof Pietrzak właściciel tartaku przy ulicy Ujejskiego wystartował w przetargu na egzekucje własnej firmy. Z jego usług wojewoda raczej jednak nie skorzysta, z racji znaczącego przekroczenia budżetu zamówienia. Jest jeszcze drugi wykonawca.

 

Jest to kolejna już próba przeprowadzenia egzekucji tartaku, który uniemożliwia ukończenie II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. Dwa przetargi ogłoszone przez wojewodę wiosną musiały zostać unieważnione z powodu braku oferentów. Podjęta próba znalezienia wykonawcy z wolnej ręki pozwoliła co prawda znaleźć przedsiębiorstwo z Gdyni, które jednak z powodu wypadku losowego jakim był pożar sprzętu, swojej usługi nie wykonało.

 

Tym razem zgłosiło się dwóch oferentów – Tartak Bydgoszcz na kwotę 614 tys. zł oraz Bydgoskie Składy Drzewne na kwotę 233 tys. zł. Budżet założony przez wojewodę na to zadanie to 300 tys. zł, stąd też raczej oferta Tartaku nie będzie brana pod uwagę. Natomiast drugiego wykonawcę wojewoda musi teraz sprawdzić pod kątem formalnym. Urząd Wojewódzki informuje, ze rozstrzygnięcie przetargu planowane jest w ciągu 30 dni. Krzysztof Pietrzak na Facebook-u informuje, że Bydogskie Składy Drzewne są również spółką z nim związaną.

 

Budowa Trasy Uniwersyteckiej miała się zakończyć do 30 czerwca, z racji zajmowania nieruchomości przy ulicy Ujejskiego przez tartak, mamy już kilkumiesięczne opóźnienie. Kosztem egzekucji wojewoda obarczy właściciela tartaku, więc nawet jeżeli wygrałby przetarg na własną egzekucje, to pieniądze te musiałby zwrócić państwu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu