Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDwie oferty na egzekucję tartaku

Dwie oferty na egzekucję tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 lipiec 2018 15:18

Krzysztof Pietrzak właściciel tartaku przy ulicy Ujejskiego wystartował w przetargu na egzekucje własnej firmy. Z jego usług wojewoda raczej jednak nie skorzysta, z racji znaczącego przekroczenia budżetu zamówienia. Jest jeszcze drugi wykonawca.

 

Jest to kolejna już próba przeprowadzenia egzekucji tartaku, który uniemożliwia ukończenie II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. Dwa przetargi ogłoszone przez wojewodę wiosną musiały zostać unieważnione z powodu braku oferentów. Podjęta próba znalezienia wykonawcy z wolnej ręki pozwoliła co prawda znaleźć przedsiębiorstwo z Gdyni, które jednak z powodu wypadku losowego jakim był pożar sprzętu, swojej usługi nie wykonało.

 

Tym razem zgłosiło się dwóch oferentów – Tartak Bydgoszcz na kwotę 614 tys. zł oraz Bydgoskie Składy Drzewne na kwotę 233 tys. zł. Budżet założony przez wojewodę na to zadanie to 300 tys. zł, stąd też raczej oferta Tartaku nie będzie brana pod uwagę. Natomiast drugiego wykonawcę wojewoda musi teraz sprawdzić pod kątem formalnym. Urząd Wojewódzki informuje, ze rozstrzygnięcie przetargu planowane jest w ciągu 30 dni. Krzysztof Pietrzak na Facebook-u informuje, że Bydogskie Składy Drzewne są również spółką z nim związaną.

 

Budowa Trasy Uniwersyteckiej miała się zakończyć do 30 czerwca, z racji zajmowania nieruchomości przy ulicy Ujejskiego przez tartak, mamy już kilkumiesięczne opóźnienie. Kosztem egzekucji wojewoda obarczy właściciela tartaku, więc nawet jeżeli wygrałby przetarg na własną egzekucje, to pieniądze te musiałby zwrócić państwu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu