Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW autobusach pojawiły się nowe kasowniki

W autobusach pojawiły się nowe kasowniki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 październik 2018 15:54

Już za kilka dni powinna pojawić się możliwość płacenia za przejazdy komunikacją miejską za pomocą karty płatniczej. Specjalne elektroniczne kasowniki pojawiły się już w części autobusów bydgoskiej komunikacji miejskiej, ale na razie są jeszcze nieczynne.

Według zapowiedzi ratusza nowa funkcjonalność powinna zacząć działać od wtorku 9 października w 47 autobusach komunikacji miejskiej. Do końca października płatność kartą obsługiwać będzie cała flota autobusowa i tramwajowa (w przypadku starych tramwajów w pierwszym wagonie). Kasować bilety będziemy poprzez przyłożenie karty płatniczej do nowego kasownika, podobnie jak wygląda płatność zbliżeniowa w sklepach.

 

Nowe urządzenia będą umożliwiały w przyszłości rozliczanie pasażera od liczby przejechanych przystanków. Wprowadzenie takie funkcjonalności będzie wymagało jednak zmian w taryfach, co dokonać będzie musiała Rada Miasta Bydgoszczy. Zanim to jednak nastąpi konieczna jest szersza debata na temat kierunku zmian w taryfach. Nie mniej jednak, do końca października na takie zmiany powinniśmy być już gotowi technicznie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

  11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas