Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW autobusach pojawiły się nowe kasowniki

W autobusach pojawiły się nowe kasowniki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 październik 2018 15:54

Już za kilka dni powinna pojawić się możliwość płacenia za przejazdy komunikacją miejską za pomocą karty płatniczej. Specjalne elektroniczne kasowniki pojawiły się już w części autobusów bydgoskiej komunikacji miejskiej, ale na razie są jeszcze nieczynne.

Według zapowiedzi ratusza nowa funkcjonalność powinna zacząć działać od wtorku 9 października w 47 autobusach komunikacji miejskiej. Do końca października płatność kartą obsługiwać będzie cała flota autobusowa i tramwajowa (w przypadku starych tramwajów w pierwszym wagonie). Kasować bilety będziemy poprzez przyłożenie karty płatniczej do nowego kasownika, podobnie jak wygląda płatność zbliżeniowa w sklepach.

 

Nowe urządzenia będą umożliwiały w przyszłości rozliczanie pasażera od liczby przejechanych przystanków. Wprowadzenie takie funkcjonalności będzie wymagało jednak zmian w taryfach, co dokonać będzie musiała Rada Miasta Bydgoszczy. Zanim to jednak nastąpi konieczna jest szersza debata na temat kierunku zmian w taryfach. Nie mniej jednak, do końca października na takie zmiany powinniśmy być już gotowi technicznie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas