Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAnna Mackiewicz na zakończenie kampanii proponuje ,,Deklaracje Pięciu dla Bydgoszczy”

Anna Mackiewicz na zakończenie kampanii proponuje ,,Deklaracje Pięciu dla Bydgoszczy”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 październik 2018 16:36

Zdaniem kandydatki na prezydenta Bydgoszczy Anny Mackiewicz, już po zakończeniu emocji wyborczych, osoba która zostanie wybrana prezydentem, powinna ukłonić się w kierunku pozostałej czwórki kontrkandydatów i powołać zespół ,,Pięciu”, w celu wspólnego budowania strategii rozwoju Bydgoszczy.

W trakcie kolejnej kadencji wybrany Prezydent Bydgoszczy utworzy zespól „Pięciu” w celu ewaluacji programów wyborczych pozostałych kandydatów, a następnie włączenia ich wyborców do budowania wspólnej polityki miasta i strategii jego rozwoju – dokładnie taki zapis znalazł się w Porozumieniu dla Bydgoszczy, autorstwa Anny Mackiewicz, które zaprezentowała na konferencji prasowej podsumowującej kampanie wyborczą komitetu SLD Lewica Razem.

 

- Zachęcamy przede wszystkim wszystkich, żeby poszli w niedzielę i zagłosowali, bo to będzie najważniejsze święto demokracji naszej lokalnej, które będzie decydowało o tym, kto przez najbliższe 5 lat będzie rządził miastem – apelował radny Ireneusz Nitkiewicz, szef wojewódzkich struktur SLD – Prosimy wszystkich o głosowanie na kandydatów listy nr 5.

 

- Bardzo mnie cieszyły oceny, że mój program wyborczy oraz program SLD Lewica Razem jest wyjątkowy w porównaniu z innymi komitetami, ponieważ mamy bardzo wiele szczegółów i bardzo wiele konkretnych rozwiązań. Pokazujemy co chcemy zrobić i jak to chcemy zrobić. Chciałam się wobec mieszkańców zadeklarować, że w momencie kiedy zostanę wybrana prezydentem miasta, nie będę podlegać naciskom z góry i przyjmować rozwiązań narzuconych przez partię, jeżeli nie będzie to w interesie miasta i jego mieszkańców – mówiła kandydatka na prezydenta, Anna Mackiewicz – Po wyborach zaproponuje pozostałym kandydatom utworzenie zespołu pod roboczą nazwą ,,Pięciu”, w celu ewaluacji ich programów wyborczych, pod kątem realizacji.

 

- Chciałbym zaapelować do mieszkańców, aby poszli 21 października do urn wyborczych, aby ci którzy zostaną radnymi Województwa Kujawsko-Pomorskiego mieli mocny mandat. W Bydgoszczy wybieramy pięcioro radnych. Razem sejmik liczy 30 radnych. O siły owych 5 radnych zależeć będzie w jaki sposób będzie rozwijało się nasze miasto, czy będziemy nadal pomijani przy rozdziale środków europejskich, czy będziemy mieli szansę, aby w programach rozwojowych województwach, Bydgoszcz była jego stolicą - mówił lider listy SLD Lewicy Razem do sejmiku, Jan Szopiński.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

 • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

  11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

Wiadomości z regionu

Śledź nas