Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAnna Mackiewicz na zakończenie kampanii proponuje ,,Deklaracje Pięciu dla Bydgoszczy”

Anna Mackiewicz na zakończenie kampanii proponuje ,,Deklaracje Pięciu dla Bydgoszczy”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 październik 2018 16:36

Zdaniem kandydatki na prezydenta Bydgoszczy Anny Mackiewicz, już po zakończeniu emocji wyborczych, osoba która zostanie wybrana prezydentem, powinna ukłonić się w kierunku pozostałej czwórki kontrkandydatów i powołać zespół ,,Pięciu”, w celu wspólnego budowania strategii rozwoju Bydgoszczy.

W trakcie kolejnej kadencji wybrany Prezydent Bydgoszczy utworzy zespól „Pięciu” w celu ewaluacji programów wyborczych pozostałych kandydatów, a następnie włączenia ich wyborców do budowania wspólnej polityki miasta i strategii jego rozwoju – dokładnie taki zapis znalazł się w Porozumieniu dla Bydgoszczy, autorstwa Anny Mackiewicz, które zaprezentowała na konferencji prasowej podsumowującej kampanie wyborczą komitetu SLD Lewica Razem.

 

- Zachęcamy przede wszystkim wszystkich, żeby poszli w niedzielę i zagłosowali, bo to będzie najważniejsze święto demokracji naszej lokalnej, które będzie decydowało o tym, kto przez najbliższe 5 lat będzie rządził miastem – apelował radny Ireneusz Nitkiewicz, szef wojewódzkich struktur SLD – Prosimy wszystkich o głosowanie na kandydatów listy nr 5.

 

- Bardzo mnie cieszyły oceny, że mój program wyborczy oraz program SLD Lewica Razem jest wyjątkowy w porównaniu z innymi komitetami, ponieważ mamy bardzo wiele szczegółów i bardzo wiele konkretnych rozwiązań. Pokazujemy co chcemy zrobić i jak to chcemy zrobić. Chciałam się wobec mieszkańców zadeklarować, że w momencie kiedy zostanę wybrana prezydentem miasta, nie będę podlegać naciskom z góry i przyjmować rozwiązań narzuconych przez partię, jeżeli nie będzie to w interesie miasta i jego mieszkańców – mówiła kandydatka na prezydenta, Anna Mackiewicz – Po wyborach zaproponuje pozostałym kandydatom utworzenie zespołu pod roboczą nazwą ,,Pięciu”, w celu ewaluacji ich programów wyborczych, pod kątem realizacji.

 

- Chciałbym zaapelować do mieszkańców, aby poszli 21 października do urn wyborczych, aby ci którzy zostaną radnymi Województwa Kujawsko-Pomorskiego mieli mocny mandat. W Bydgoszczy wybieramy pięcioro radnych. Razem sejmik liczy 30 radnych. O siły owych 5 radnych zależeć będzie w jaki sposób będzie rozwijało się nasze miasto, czy będziemy nadal pomijani przy rozdziale środków europejskich, czy będziemy mieli szansę, aby w programach rozwojowych województwach, Bydgoszcz była jego stolicą - mówił lider listy SLD Lewicy Razem do sejmiku, Jan Szopiński.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

 • Sprawdzamy jak głosował okręg bydgoski (zachodnia część województwa)

  Wyniki wyborów prezydenta RP doskonale wszyscy już znają, tak samo od wczoraj wiemy, że w skali województwa kujawsko-pomorsiego wypadł lepiej Rafał Trzaskowski w stosunku 53,2% do 46,8%. Przeliczyliśmy wyniki dla okręgu bydgoskiego w wyborach do Sejmu RP, czyli części województwa na zachód od Wisły.

Wiadomości z regionu