Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW czwartek w Sejmie debata o Uniwersytecie Medycznym

W czwartek w Sejmie debata o Uniwersytecie Medycznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 listopad 2018 16:07

Na czwartek 8 listopada, godzinę 17:00 zaplanowano wspólne posiedzenie sejmowych komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Zdrowia, którego tematem będzie rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Pod projektem podpisało się ponad 160 tys. osób. Pierwsze czytanie odbyło się w kwietniu 2016 roku. Od tego momentu inicjatywa obywatelska czeka na rozpatrzenie przez komisje sejmowe.

 

We wrześniu temat wywołał poseł Tomasz Latos, wówczas spotkało się to jednak z krytyką przewodniczących obu komisji, którzy zarzucali mu robienie w Sejmie kampanii wyborczej. Latosowi obiecano jednak, że temat stanie na wspólnym posiedzeniu obu komisji po wyborach. Tak się ma stać w najbliższy czwartek.

 

Zważając, że za nami 3 lata kadencji, to dobrze, że tym projektem posłowie się w końcu zajmą. Inicjatywa utworzenia w oparciu o dzisiejsze Collegium Medicum UMK Uniwersytetu Medycznego ma jednak też swoich przeciwników, głównie Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Negatywnie do tego projektu podchodzi również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.