Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDariusz Fundator nowym wójtem Białych Błot

Dariusz Fundator nowym wójtem Białych Błot

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 listopad 2018 01:19

Gmina Białe Błota w końcu będzie miała demokratycznie wybranego wójta. W niedzielę 4 listopada, podczas II tury wyborów wybrany został Dariusz Fundator. Dla wielu osób ten wynik wyborów może być zaskoczeniem, bowiem Fundator po pierwszej turze tracił do swojej kontrkandydatki około 10%.

Na Dariusza Fundatora zagłosowało 3812 wyborców, w porównaniu z pierwszą turą zyskał on około siedmiuset głosów. Daje mu to w drugiej turze poparcie na poziomie 54,9%.

 

Na Magdalenę Maison zagłosowało 3127 wyborców. Przez ostatnie dwa tygodnie straciła ona blisko tysiąc wyborców.

 

W drugiej turze udział wzięło blisko 2 tys. mieszkańców mniej niż w pierwszej.

 

Obecnie w Białych Błotach rządzi wicewójt Jan Jaworski, powołany przez wcześniejszego wicewójta w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Z tego powodu wiele osób wychodzi z założenia, że gmina nie ma władz z demokratycznym mandatem społeczeństwa. Po 16 listopada władzę obejmie w końcu osoba z bezpośredniego wyboru, choć jak pokazują wyniki drugiej tury, sympatie mieszkańców są rozbite. Co jednak istotne – Fundator wygrał w prawie wszystkich obwodach.

 

W Nowej Wsi bez zmian

Druga tura wyborów odbywała się również po sąsiedzku, w gminie Nowa Wieś Wielka. Na chwilę obecną brakuje jeszcze wyników z jednego obwodu, ale można nieoficjalnie już powiedzieć, że na kolejną kadencję został wybrany wójt Wojciech Oskwarek, który pokonuje Jana Paprociego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.