Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDariusz Fundator nowym wójtem Białych Błot

Dariusz Fundator nowym wójtem Białych Błot

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 listopad 2018 01:19

Gmina Białe Błota w końcu będzie miała demokratycznie wybranego wójta. W niedzielę 4 listopada, podczas II tury wyborów wybrany został Dariusz Fundator. Dla wielu osób ten wynik wyborów może być zaskoczeniem, bowiem Fundator po pierwszej turze tracił do swojej kontrkandydatki około 10%.

Na Dariusza Fundatora zagłosowało 3812 wyborców, w porównaniu z pierwszą turą zyskał on około siedmiuset głosów. Daje mu to w drugiej turze poparcie na poziomie 54,9%.

 

Na Magdalenę Maison zagłosowało 3127 wyborców. Przez ostatnie dwa tygodnie straciła ona blisko tysiąc wyborców.

 

W drugiej turze udział wzięło blisko 2 tys. mieszkańców mniej niż w pierwszej.

 

Obecnie w Białych Błotach rządzi wicewójt Jan Jaworski, powołany przez wcześniejszego wicewójta w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Z tego powodu wiele osób wychodzi z założenia, że gmina nie ma władz z demokratycznym mandatem społeczeństwa. Po 16 listopada władzę obejmie w końcu osoba z bezpośredniego wyboru, choć jak pokazują wyniki drugiej tury, sympatie mieszkańców są rozbite. Co jednak istotne – Fundator wygrał w prawie wszystkich obwodach.

 

W Nowej Wsi bez zmian

Druga tura wyborów odbywała się również po sąsiedzku, w gminie Nowa Wieś Wielka. Na chwilę obecną brakuje jeszcze wyników z jednego obwodu, ale można nieoficjalnie już powiedzieć, że na kolejną kadencję został wybrany wójt Wojciech Oskwarek, który pokonuje Jana Paprociego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sejm bez Króla i Stasińskiego?

    Z opublikowanych po północy wyników wyborów late poll wynika, że PiS uzyskując 43,6% głosów zdobywa 239 mandatów, co daje większość w parlamencie, ale jest to większość tylko o kilka głosów, stąd ostateczne wyniki będą bardzo ciekawe. Do godziny 5 rano PKW nie opublikowało nawet szczątkowych wyników.

  • Emocjonująca noc wyborcza

    O godzinie 21:00 poznaliśmy wyniki wyborów exit pols, które jak pokazywały wcześniejsze wybory wcale nie muszą odzwierciedlać ostatecznych wyników. Dawały one PiS-owie samodzielną większość. Czy tak będzie dowiemy się nad ranem, bowiem pojawiają się ibfornacje, że do większości może brakować.

Wiadomości z regionu

Śledź nas