Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDariusz Fundator nowym wójtem Białych Błot

Dariusz Fundator nowym wójtem Białych Błot

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 listopad 2018 01:19

Gmina Białe Błota w końcu będzie miała demokratycznie wybranego wójta. W niedzielę 4 listopada, podczas II tury wyborów wybrany został Dariusz Fundator. Dla wielu osób ten wynik wyborów może być zaskoczeniem, bowiem Fundator po pierwszej turze tracił do swojej kontrkandydatki około 10%.

Na Dariusza Fundatora zagłosowało 3812 wyborców, w porównaniu z pierwszą turą zyskał on około siedmiuset głosów. Daje mu to w drugiej turze poparcie na poziomie 54,9%.

 

Na Magdalenę Maison zagłosowało 3127 wyborców. Przez ostatnie dwa tygodnie straciła ona blisko tysiąc wyborców.

 

W drugiej turze udział wzięło blisko 2 tys. mieszkańców mniej niż w pierwszej.

 

Obecnie w Białych Błotach rządzi wicewójt Jan Jaworski, powołany przez wcześniejszego wicewójta w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Z tego powodu wiele osób wychodzi z założenia, że gmina nie ma władz z demokratycznym mandatem społeczeństwa. Po 16 listopada władzę obejmie w końcu osoba z bezpośredniego wyboru, choć jak pokazują wyniki drugiej tury, sympatie mieszkańców są rozbite. Co jednak istotne – Fundator wygrał w prawie wszystkich obwodach.

 

W Nowej Wsi bez zmian

Druga tura wyborów odbywała się również po sąsiedzku, w gminie Nowa Wieś Wielka. Na chwilę obecną brakuje jeszcze wyników z jednego obwodu, ale można nieoficjalnie już powiedzieć, że na kolejną kadencję został wybrany wójt Wojciech Oskwarek, który pokonuje Jana Paprociego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zorganizuje I Memoriał Ireny Szewińskiej

  Postaci zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, była bowiem jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, a najprawdopodobniej najbardziej. Od 2005 roku przysługiwał jej również tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy, z naszym miastem była związana emocjonalnie w sposób szczególny. PZLA postanowił zorganizować memoriał jej pamięci. Zapadła decyzja o organizacji I edycji w Bydgoszczy.

 • Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

  Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

Wiadomości sportowe

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

 • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

  Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Rada Europy przyjęła tzw. ACTA2

  Marcowe głosowanie w Paramencie Europejskim nad dyrektywą o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, popularnie nazwaną jako ACTA2, było dość głośno komentowane przez polityków i internautów. Bez większego echa przeszło natomiast przyjęcie tej samej dyrektywy przez Radę Unii Europejskiej, co nastąpiło w poniedziałek.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.