Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUniwersytet Medyczny znowu trafi do zamrażarki?

Uniwersytet Medyczny znowu trafi do zamrażarki?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 listopad 2018 17:22

Na najbliższy czwartek zaplanowane było posiedzenie połączonych sejmowych komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Zdrowia, poświęcone inicjatywie obywatelskiej utworzenia Uniwersytetu Medycznego im. Ludwiga Rydygiera w Bydgoszczy. Dzisiaj okazuje się, że posiedzenie zostało odwołane.

 

Decyzje o odwołaniu posiedzenia podjęli przewodniczący komisji: Rafał Grupiński oraz Bartosz Arłukowicz. Nie ma pewności, że debata nad tym projektem przeprowadzona będzie w najbliższym czasie, powoli zbliżamy się natomiast od końca kadencji parlamentu.

 

Obywatelski projekt poparty przez ponad 160 tys. obywateli zakłada utworzenie Uniwersytetu Medycznego na bazie Collegium Medicum, będącego obecnie częścią Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przeciwny tworzeniu samodzielnego Uniwersytetu Medycznego jest wicepremier Jarosław Gowin.

 

Pierwsze czytanie tego projektu miało miejsce w kwietniu 2016 roku. Od tego momentu czeka on na rozpatrzenie przez obie komisje. Od ponad dwóch lat właściwie leży w zamrażarce. Kilka tygodni temu o ten projekt upomniał się poseł Tomasz Latos, wówczas zarzucano mu prowadzenie kampanie wyborczej. Padła jednak obietnica rozpatrzenia sprawy zaraz po wyborach, stąd posiedzenie obu komisji zwołano na piątek 8 listopada. Ostatecznie to posiedzenie jednak do skutku nie dojdzie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.