Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChińczycy chwalą sobie współpracę z Bydgoszczą

Chińczycy chwalą sobie współpracę z Bydgoszczą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 25 listopad 2018 00:59

Podczas Międzynarodowej Konferencji Miast Partnerskich w chińskim Wuhan, poświęconej współpracy chińskich miast z partnerami zagranicznymi, postanowiono wyróżnić Bydgoszcz za wzorową współpracę z miastem Ningbo.

Bydgoszcz i Ningbo są miastami partnerskimi od 2005 roku, czyli możemy mówić już o ponad dekadzie współpracy. Co jednak najważniejsze dobrej współpracy, co nie ze wszystkimi miastami partnerskimi tak dobrze się udaje.

 

Na Konferencji Miast Partnerskich w Wuhan Bydgoszcz prezentowała zastępca prezydenta Maria Wasiak, która odebrała w imieniu prezydenta statuetkę z wyróżnieniem.

 

W Ningbo położonym nad Morzem Wschodniochińskim mieści się drugi największy port morski w Chinach. Miasto liczy 5,43 mln mieszkańców i jest silnie rozwiniętym ośrodkiem przemysłowym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu