Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrasa Uniwersytecka cały czas w impasie

Trasa Uniwersytecka cały czas w impasie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 listopad 2018 12:30

Opóźnienia w realizacji II etapu Trasy Uniwersyteckiej sięgają już prawie roku. Całą inwestycje blokuje tartak przy ulicy Ujejskiego, o egzekucję tej działki Bydgoszcz wystąpiła do wojewody przed rokiem i póki co to zadanie się nie udało. I wszystko wskazuje, że przez kolejne tygodnie nic się w tej sprawie nie zmieni.

W ubiegłym tygodniu planowane było otwarcie ofert w kolejnym już przetargu na wykonanie egzekucji. Do postępowania przetargowego nie wpłynęła jednak żadna oferta, stąd też przetarg nie mógł zostać rozstrzygnięty.

 

Na wniosek wojewody wzrośnie kwota z budżetu państwa jaka ma zostać przeznaczona na egzekucję z 300 tys. do 600 tys. zł. W założeniu później te pieniądze będzie musiał zwrócić właściciel tartaku, który dobrowolnie nie opuścił działki. Będzie zatem ogłoszony kolejny przetarg. Nowe postępowanie przetargowe to kolejne tygodnie impasu. Do tego jednak, że sprawa stoi w miejscu, już jakby trochę się przyzwyczailiśmy.

 

Nierozwiązanie tej kwestii sprawia jednak, że kierowcom nie może być oddana do użytku ważna arteria komunikacyjna. W budżecie Bydgoszczy na 2019 rok zaplanowano 14 mln zł na ukończenie tej inwestycji, z założeniem, że w końcu uda się ją zakończyć. Duża część tej kwoty to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu