Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrasa Uniwersytecka cały czas w impasie

Trasa Uniwersytecka cały czas w impasie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 listopad 2018 12:30

Opóźnienia w realizacji II etapu Trasy Uniwersyteckiej sięgają już prawie roku. Całą inwestycje blokuje tartak przy ulicy Ujejskiego, o egzekucję tej działki Bydgoszcz wystąpiła do wojewody przed rokiem i póki co to zadanie się nie udało. I wszystko wskazuje, że przez kolejne tygodnie nic się w tej sprawie nie zmieni.

W ubiegłym tygodniu planowane było otwarcie ofert w kolejnym już przetargu na wykonanie egzekucji. Do postępowania przetargowego nie wpłynęła jednak żadna oferta, stąd też przetarg nie mógł zostać rozstrzygnięty.

 

Na wniosek wojewody wzrośnie kwota z budżetu państwa jaka ma zostać przeznaczona na egzekucję z 300 tys. do 600 tys. zł. W założeniu później te pieniądze będzie musiał zwrócić właściciel tartaku, który dobrowolnie nie opuścił działki. Będzie zatem ogłoszony kolejny przetarg. Nowe postępowanie przetargowe to kolejne tygodnie impasu. Do tego jednak, że sprawa stoi w miejscu, już jakby trochę się przyzwyczailiśmy.

 

Nierozwiązanie tej kwestii sprawia jednak, że kierowcom nie może być oddana do użytku ważna arteria komunikacyjna. W budżecie Bydgoszczy na 2019 rok zaplanowano 14 mln zł na ukończenie tej inwestycji, z założeniem, że w końcu uda się ją zakończyć. Duża część tej kwoty to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu