Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo policjantach i pracownikach sądów, kolejne grupy zaczynają protestować

Po policjantach i pracownikach sądów, kolejne grupy zaczynają protestować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 grudzień 2018 00:14
Po policjantach i pracownikach sądów, kolejne grupy zaczynają protestować Archiwum

Kolejne grupy zawodowe borykają się z dość nietypowym wirusem, zachorowania na którego dziesiątkują ich szeregi. W pierwszej połowie listopada chorowali policjanci, przez co niekiedy dochodziło nawet do zamykania komisariatów. Teraz problem dotyka pracowników sądów, prokuratur oraz nauczycieli.

Gdy chorowali policjanci na tzw. ,,psią grypę” wszyscy wiedzieli, że jest to forma protestu. Zbliżające się obchody Święta Niepodległości, które wiązały się z dużymi potrzebami kadrowymi do zapewnienia bezpieczeństwa mogły wpłynąć na to, że ostatecznie MSWiA zgodziło się na podwyżki wynagrodzeń policjantów. O swoje postawiają walczyć koleje grupy zawodowe, licząc również na podwyżki

 

O wyższe pensje walkę rozpoczęli nauczyciele. Już w poniedziałek w części bydgoskich szkół widoczne były problemy organizacyjne związane z przechodzeniem pedagogów na zwolnienia lekarskie. Nieoficjalnie mówi się o szerokiej akcji protestacyjnej, oficjalnie do tego jednak póki co nie przyznaje się żaden związek zawodowy.

 

Na chwilę obecną według Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w naszym województwie nie ma większych problemów. Kuratorium monitoruje sytuację. Sytuacja może zmieniać się jednak dynamicznie.

 

Kilka dni temu pisaliśmy, że problemy w funkcjonowaniu dotykają Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, w tym tygodniu do protestu zamierzają włączyć się też pracownicy obsługi prokuratur.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu