Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo policjantach i pracownikach sądów, kolejne grupy zaczynają protestować

Po policjantach i pracownikach sądów, kolejne grupy zaczynają protestować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 grudzień 2018 00:14
Po policjantach i pracownikach sądów, kolejne grupy zaczynają protestować Archiwum

Kolejne grupy zawodowe borykają się z dość nietypowym wirusem, zachorowania na którego dziesiątkują ich szeregi. W pierwszej połowie listopada chorowali policjanci, przez co niekiedy dochodziło nawet do zamykania komisariatów. Teraz problem dotyka pracowników sądów, prokuratur oraz nauczycieli.

Gdy chorowali policjanci na tzw. ,,psią grypę” wszyscy wiedzieli, że jest to forma protestu. Zbliżające się obchody Święta Niepodległości, które wiązały się z dużymi potrzebami kadrowymi do zapewnienia bezpieczeństwa mogły wpłynąć na to, że ostatecznie MSWiA zgodziło się na podwyżki wynagrodzeń policjantów. O swoje postawiają walczyć koleje grupy zawodowe, licząc również na podwyżki

 

O wyższe pensje walkę rozpoczęli nauczyciele. Już w poniedziałek w części bydgoskich szkół widoczne były problemy organizacyjne związane z przechodzeniem pedagogów na zwolnienia lekarskie. Nieoficjalnie mówi się o szerokiej akcji protestacyjnej, oficjalnie do tego jednak póki co nie przyznaje się żaden związek zawodowy.

 

Na chwilę obecną według Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w naszym województwie nie ma większych problemów. Kuratorium monitoruje sytuację. Sytuacja może zmieniać się jednak dynamicznie.

 

Kilka dni temu pisaliśmy, że problemy w funkcjonowaniu dotykają Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, w tym tygodniu do protestu zamierzają włączyć się też pracownicy obsługi prokuratur.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu