Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStudium transportowe dla obszaru metropolitalnego coraz bliżej

Studium transportowe dla obszaru metropolitalnego coraz bliżej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 grudzień 2018 15:35

Co prawda dzisiejsza poprawa budżetowa związana z opracowaniem studium dla Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej została odrzucona, ale podjęto już pierwsze kroki, aby opracować studium dla bydgoskiego obszaru metropolitalnego, w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

Od wielu lat o powstanie takiego opracowania wnioskuje w ramach poprawek budżetowych klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Również w dzisiejszej debacie budżetowej taki wniosek kierował radny Paweł Bokiej, przypominając składanie takiej obietnicy wyborczej przez prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Prezydent sugerował radnym odrzucenie poprawki radnego Bokieja, ale jednocześnie poinformował - Tydzień temu odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz i na nim podjęliśmy decyzję, że chcemy zlecić takie opracowanie.

 

Radny Bokiej z zadowoleniem odebrał tę odpowiedź i poprosił prezydenta o przedstawienie mu harmonogramu. Poprawka radnego została odrzucona przez kluby Koalicji Obywatelskiej oraz SLD.

 

Dyrektor Biura Metropolii Bydgoszcz Łukasz Krupa przyznał, że podczas posiedzenia Rady Metropolii zgodzono się z potrzebą opracowania takiego studium uwzględniającego transport autobusowy oraz kolejowy. W najbliższym czasie będzie poszukiwany m.in. wykonawca dla takiego studium.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.