Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStudium transportowe dla obszaru metropolitalnego coraz bliżej

Studium transportowe dla obszaru metropolitalnego coraz bliżej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 grudzień 2018 15:35

Co prawda dzisiejsza poprawa budżetowa związana z opracowaniem studium dla Bydgoskiej Kolei Metropolitalnej została odrzucona, ale podjęto już pierwsze kroki, aby opracować studium dla bydgoskiego obszaru metropolitalnego, w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

Od wielu lat o powstanie takiego opracowania wnioskuje w ramach poprawek budżetowych klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Również w dzisiejszej debacie budżetowej taki wniosek kierował radny Paweł Bokiej, przypominając składanie takiej obietnicy wyborczej przez prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Prezydent sugerował radnym odrzucenie poprawki radnego Bokieja, ale jednocześnie poinformował - Tydzień temu odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz i na nim podjęliśmy decyzję, że chcemy zlecić takie opracowanie.

 

Radny Bokiej z zadowoleniem odebrał tę odpowiedź i poprosił prezydenta o przedstawienie mu harmonogramu. Poprawka radnego została odrzucona przez kluby Koalicji Obywatelskiej oraz SLD.

 

Dyrektor Biura Metropolii Bydgoszcz Łukasz Krupa przyznał, że podczas posiedzenia Rady Metropolii zgodzono się z potrzebą opracowania takiego studium uwzględniającego transport autobusowy oraz kolejowy. W najbliższym czasie będzie poszukiwany m.in. wykonawca dla takiego studium.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz
 • Na ulicach powoli budowany jest klimat Mistrzostwa Świata

  W przyszły czwartek (23 maja) rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do lat 20, których organizatorem jest Polska. Tego dnia na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii w ramach rozgrywek grupy B podejmie Ekwador. W czwartek rozegrane zostaną łącznie cztery spotkania.

  Etykiety: Fifa

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Kiedy powstanie droga ekspresowa S-5?

  Pytanie na które odpowiedzi zapewne nie zna nikt, z punktu widzenia formalnego najpóźniej oddany odcinek, po renegocjacjach , powinien być do 12 czerwca 2020 roku – mowa odcinku Aleksandrowo – Tryszczyn, w ramach którego powstaje widowiskowy most nad Brdą. Według pierwotnej umowy jesteśmy już 4 dni po planowanym terminie zakończenia robót.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.